Billboard – Syngenta – Kapustne bez tajemnic
1200×200 Syngenta – Boxer

poniedziałek, 29/05/2017

Innowacje w szparagarni – monitoring i zarządzanie

Innowacje w szparagarni – monitoring i zarządzanie

Wśród najciekawszych rozwiązań technologicznych zaprezentowanych na targach Macfrut 2017 był opracowany przez firmę Robert Bosch Start-up system pod nazwą Deepfield Connect służący do monitoringu uprawy szparagów.

System składa się z czujników wbitych w wały, które zbierają dane dotyczące temperatury na czterech poziomach gleby (na powierzchni, 5 centymetrów pod powierzchnią, oraz w głębi gleby 20 i 40 cm). Dane pobierane są co godzinę i przesyłane do chmury i za pośrednictwem aplikacji na urządzenie mobilne producenta.

Dokładny wgląd w warunki panujące w szparagarni pozwalają producentowi na podejmowanie trafnych decyzji i uzyskanie lepszych zbiorów. Informacje o temperaturze panującej w wałach są podstawą do zarządzania okrywą wałów (czy powinny być one przykryte białą czy czarną stroną folii, a zatem, czy ma być zwiększane nagrzewanie promieniami słonecznymi czy ograniczanie). W efekcie producent może uzyskać więcej wypustek lepszych jakościowo, co pozwoli na zwiększenie plonu handlowego do 30 proc.

Aplikacja Deepfield pozwala nie tylko na wgląd w rozkład temperatury przy każdym czujniku, ale zbiera także sumę temperatur w trakcie produkcji, pozwalającą na określenie właściwego terminu zbioru. Ponadto aplikacja wysyła ostrzeżenia, gdy wartości progowe zostaną przekroczone, a sprzęgnięcie informacji o temperaturze panującej w wałach wraz z prognozami pogody ułatwia zarządzanie produkcją.

Elementy elektroniczne systemu są odporne na wodę, kurz oraz temperaturę od -40 do +70 stopni Celsjusza. Deepfield Connect korzysta z komunikacji mobilnej opartej o GPRS. Producenci mają możliwość wynajmu systemu, ponosząc roczną opłatę za wypożyczenie. Koszt to 319 euro.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Bądź na bieżąco – zapisz się
do newslettera warzywa.pl
ZAPIS DO NEWSLETTERA
Dziękujemy za zainteresowanie!

Na podany przez Ciebie adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zapis
do newslettera.

Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL084bGhuZVptNmhRP3JlbD0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==