InneRozbudowa Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP w Poznaniu

Rozbudowa Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP w Poznaniu

Od stycznia trwa budowa czterokondygnacyjnego gmachu dla Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu przy ul. Dąbrowskiego. 10 maja odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego z udziałem m.in. wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wykonawcy inwestycji oraz społeczności Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Nowe sale dydaktyczne, laboratoria i sale seminaryjne znajdą się w nowym skrzydle Kolegium Zembala Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Rozbudowa kosztować będzie 7,8 mln zł, w środę wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę gmachu.

Nowy obiekt – mówił w powitalnym wystąpieniu JM Rektor prof. Jan Pikul – wzbogaci uczelnię w nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne, laboratoria, sale seminaryjne oraz pokoje dla naukowców. Budynek będzie miał cztery kondygnacje i zajmie powierzchnię 2 i pół tys. m2. Dzięki tej inwestycji studenci będą mogli mieć zajęcia w jednym miejscu. Obecnie Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu rozproszony jest w pięciu obiektach w różnych częściach miasta, również w poza granicami – w Baranowie. Inwestycję, która wpłynie na poprawę warunków kształcenia, wsparło finansowo Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nowe skrzydło Kolegium Zembala połączone zostanie szklanym łącznikiem z głównym gmachem. Będzie więc stanowić ładny kompleks w ciągu ul. Botanicznej, w otoczeniu ogrodu botanicznego UAM.

– Już teraz myślimy o poszerzeniu naszej oferty dydaktycznej – snuje plany dziekan dr hab. Tomasz Kosiada. Nowe, profesjonalne zaplecze lokalowe ułatwi realizacje tego przedsięwzięcia. Jednym z ważnych aspektów jest również fakt, że budynek o powierzchni użytkowej ponad 2.100 m2 będzie wybudowany w energooszczędnej technologii pod względem izolacji termicznej czy oświetlenia, co w kontekście zbliżającej się decentralizacji uczelni ma duże znaczenie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: puls.edu.pl; fot. M. Bartczak

Marcin Bartczak
Marcin Bartczak
Absolwent Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczego (UP) w Poznaniu. Bezpośrednio po ukończeniu studiów magisterskich został słuchaczem studium doktoranckiego przy Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP w Poznaniu, gdzie w 2007 r. uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych w zakresie ogrodnictwa. Obecnie jako redaktor naczelny ogólnopolskiego czasopisma pt. „Warzywa”, poruszającego w poszczególnych działach problematykę z zakresu ekonomii, uprawy, nowości odmianowych, ekologii, ochrony, a także niezmiernie istotną – dotyczącą mechanizacji upraw i przechowalnictwa, dba o przekaz Czytelnikom najnowszych wyników nauki i praktyki warzywniczej oraz sadowniczej. W pracy zawodowej ze szczególnym zaangażowaniem poświęca się analizom opłacalności produkcji ważnych gospodarczo gatunków warzyw.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl