2017: Większe zbiory cebuli, mniejsze buraków, kapusty i kalafiora

Wg raportu BGŻ BNP Paribas produkcja warzyw w Polsce w 2017 r. była zbliżona do poziomu z 2016 r. Chociaż przebieg pogody nie sprzyjał uprawie w przypadku niektórych gatunków odnotowano wzrost produkcji.

Niewielki spadek w produkcji (-3 proc.) odnotowano w przypadku kapusty. Szacuje się, że produkcja tego warzywa osiągnęła poziom 1 mln ton. Również niższe w tym roku (-1 proc.) były zbiory kalafiorów – 238 tys. ton. Zebrano także mniej buraków ćwikłowych (-4 proc.), czyli 336 tys. ton.

Więcej w tym roku o 6 proc. zebrano cebuli, czyli łącznie 667 tys. ton. Jednak ocenia się, że mokra końcówka sezonu i problemy z uzyskaniem odpowiedniego stopnia wysuszenia nie będą sprzyjać przechowywaniu tego warzywa. Produkcja marchwi była w 2017 r. o 3 proc. wyższa i osiągnęła poziom 827 tys. ton.
 
Produkcja pomidorów gruntowych wyniosła 249 tys. ton, a ogórków gruntowych 255 tys. ton. Jest to wynik nieco słabszy od ubiegłorocznego.
 
Źródło: BGŻ BNP Paribas
 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności