1269 pomidorków koktajlowych z jednej łodygi

Rekord świata w ilości zebranych pomidorów
Twitter Douglas Smith

Dziś informacja w formie ciekawostki. Jak się okazuje, nie jedno może nas jeszcze zaskoczyć. Tym razem zrobił to producent z Wielkiej Brytanii, który pobił swój poprzedni, światowy rekord i wyprodukował oszałamiającą liczbę pomidorków koktajlowych na jednej łodydze.

We wrześniu 2021 r., podczas zbioru swoich pomidorów, Douglas Smith z Hertfordshire w Wielkiej Brytanii odkrył pojedynczą łodygę z 1269 pomidorkami koktajlowymi. Trzeba przyznać, że ta liczba robi wrażenie. Co więcej, poprzedni rekord również należy do wspomnianego mężczyzny. Wtedy udało mu się zebrać 839 sztuk.

Warto zauważyć, że wcześniejszy rekord wynosił zaledwie 488 pomidorków i nie został pobity przez 10 lat. Jak więc udało się go przebić? Przyczyniły się do tego różnorakie badania gleby, a także wiedza przekazana przez innych w postaci artykułów naukowych. To pozwoliło dopracować odpowiednią formułę i uzyskać niemały wynik.

Niemniej, Douglas nie zamierza poprzestać tyko na tym. W 2020 roku udało się mu pobić rekord Wielkiej Brytanii pod względem najcięższego pomidora (3,106 kg) a obecnie zajmuje się uprawą groszku, bakłażanów i ziemniaków. Tu również planuje ustanowić nowe rekordy. Niemniej, nie będzie to proste zadanie, gdyż tytuły obecnie należą do „weterana” uprawy warzyw z USA. W przypadku ziemniaka jest to 4,98 kg, natomiast jeśli chodzi o bakłażana, rekord wynosi 3,12 kg.

Wygląda na to, że lato 2022 roku przyniesie wiele światowych rekordów.

Źródło: guinnessworldrecords.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności