yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
Aktualności20 milionów euro kary dla włoskiego giganta

20 milionów euro kary dla włoskiego giganta

Komisja Europejska nałożyła maksymalną grzywnę w wysokości 20 mln euro na Conserve Italia Soc. za naruszenie unijnych przepisów antymonopolowych.

Conserve Italia jest włoską spółdzielnią rolniczą, która produkuje między innymi warzywa konserwowe. Jak donoszą włoskie media, Conserve Italia wchodziła w zmowę z innymi uczestnikami rynku w EOG w celu ustalenia cen sprzedaży, podziału rynków i przydzielenia klientów do dostaw niektórych rodzajów konserw warzywnych (pod własną lub prywatną marką) sprzedawcom detalicznym i/lub przedsiębiorstwom usług gastronomicznych.

Dzisiejszą decyzją możemy definitywnie zamknąć sprawę związaną z kartelem przetworów warzywnych – skomentowała Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca wykonawcza Komisji Europejskiej i szefowa polityki konkurencji – Conserve Italia, jedyny producent, który odmówił transakcji, zgodził się z innymi. uczestników porozumienia o podziale rynku i ustalaniu cen niektórych warzyw w puszkach w całej Europie. Dlatego od ponad 13 lat konsumenci ponoszą konsekwencje mniejszej konkurencji i wyższych cen. Grzywna nałożona dziś na Conserve Italia odzwierciedla z jednej strony wagę podjętego przez nią antykonkurencyjnego zachowania, a z drugiej znaczenie prawa konkurencji”.

We wrześniu 2019 r. Komisantymonopolja przyjęła decyzję ugodową w odniesieniu do przedsiębiorstw Bonduelle, Coroos i grupy CECAB, w której ustalono, że te trzy przedsiębiorstwa przez ponad 13 lat uczestniczyły w kartelu obejmującym dostawy niektórych rodzajów konserw warzyw sprzedawcom detalicznym lub przedsiębiorstwom świadczącym usługi gastronomiczne na terenie EOG. Postępowanie wyjaśniające Komisji rozpoczęło się od niezapowiedzianych inspekcji w październiku 2013 r. Wszystkie trzy przedsiębiorstwa przyznały się do udziału w kartelu, a całkowita kwota nałożonych grzywien wyniosła 31,6 mln EUR.

Źródło: europa.today.it, finanza.lastampa.it, italiafruit.net

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl