Agraria 2023 w Rumunii [zdjęcia]

W dniach od 21 do 24 kwietnia br. w rumuńskim mieście Jucu odbyły się Międzynarodowe Targi Rolnicze Agraria. W tym roku pogodna aura przyciągnęła tłumy na wystawę maszyn rolniczych, na których nie zabrakło polskiego akcentu.

Rumunia ma bardzo duży, choć wciąż słabo zagospodarowany potencjał w branży rolniczej. Wykorzystują to przede wszystkim zachodnie firmy, które masowo wykupują ziemię rolną i nie muszą się obawiać żadnej konkurencji ze strony miejscowych rolników. Niemniej ten kraj zaczyna rozwijać się rolniczo, co można było zobaczyć po ogromnym zainteresowaniu rumuńskich rolników na targach Agraria w Jucu k. Cluj.

Tegoroczną wystawę rolniczą odwiedziło blisko 30 000 rolników, a ciekawym punktem wydarzenia były także pokazy maszyn na polu demonstracyjnym.

W Jucu nie zabrakło również polskich producentów maszyn m.in.: Michalak Maszyny Rolnicze, Dexwal, Czajkowski Maszyny, Zabielski. 

Fot. Marcin Michalak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności