Akcja protestacyjna producentów papryki

Dziś (5.08.2022 r.), producenci papryki z polskiego zagłębia paprykowego na Południu Mazowsza organizują akcję protestacyjną pod sklepem Lewiatan w miejscowości Potworów. Skąd takie działania? Co należy wiedzieć?

Trudna sytuacja jaka dotknęła producentów papryki zmusiła ich do podjęcia takich działań. Dziś w godzinach od 9:00 do 14:00 będą protestować pod sklepem Lewiatan w Potworowie. Dlaczego akurat tam? Sieć sklepów Lewiatan wpisuje się na listę wstydu polskich sieci handlowych. W szczycie polskiego sezonu na paprykę i inne warzywa ciepłolubne, ta oto sieć oferuje polskim konsumentom paprykę zagraniczną. O zgrozo robi to nawet w stolicy produkcji papryki w Polsce w miejscowości Potworów, gdzie na półkach sklepowych oferowana jest papryka czerwona i żółta z Holandii. Jak nisko trzeba upaść żeby w pogoni za zyskiem brać udział w zabijaniu polskiej produkcji warzyw ciepłolubnych – informuje Zrzeszenie Producentów Papryki RP.

Apelują: Kupcy sieci lewiatan dlaczego przykładacie rękę do niszczenia polskiej produkcji warzyw ciepłolubnych? Jeżeli zniszczymy polską produkcję warzyw, podobnie jak zostały zniszczone polskie kopalnie, żywność dla polskiego konsumenta podrożeje tak jak podrożał węgiel. Polska produkcja rolna jest gwarancją bezpieczeństwa żywnościowego dla Polaków. Tyle lat nie zawiedliśmy polskich konsumentów i chcemy nadal produkować dla nich smaczną, zdrową, uprawianą w gruncie paprykę.

Zrzeszenie Producentów Papryki RP uruchomiło specjalny numer alarmowy na który konsumenci z całej Polski mogą zgłaszać przypadki oferowania zagranicznej papryki w szczycie polskiego sezonu. W chwili obecnej prawdopodobnie jeszcze 3 sieci handlowe trafią na przygotowywaną przez Zrzeszenie Producentów Papryki RP listę wstydu. Każdy zgłoszony przez konsumentów, rolników, pracowników sklepów przypadek oferowania w szczycie polskiego sezonu zagranicznych owoców i warzyw będzie zweryfikowany.

Related Posts

  1. Polska papryka żółta
  2. brokuły - uprawa

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności