Aktualizacja cenników nawozowych…

W dniu 22 grudnia Agrochem Puławy opublikował nowe cenniki nawozów, które kolejny raz w tym roku okazują się droższe…

Wsparcie na rynku nawozów to ostatnio dość często poruszany temat przez ministrów. Wiele mówi się o działaniach, które mają na celu zminimalizowanie cen surowca. Niestety… Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mówienie o problemie to jedno, natomiast skuteczne działania to drugie… Nie inaczej jest i w tym przypadku. Mimo zapewnień i co ciekawe, mimo spadków w notowaniach gazu, który jest głównym czynnikiem wpływającym na ceny, koszt nawozów ponownie wzrósł.

Zacznijmy od nawozów azotowych. Aktualny cennik opublikowany został 22 grudnia, czyli niemal miesiąc po poprzednim, w którym również odnotowaliśmy pewien wzrost stawek. Na ten moment największy przyrost możemy zauważyć w przypadku saletry amonowej. Niezależnie od lokalizacji zakładu, surowiec podrożał o 50,00 zł na tonie. Pozostałe pozycje pozostały takie same lub zdrożały o 30,00 zł na tonie. Tylko w jednym przypadku możemy zaobserwować spadek cen, mianowicie w przypadku mocznika z inhibitorem ureazy, który potaniał o 250,00 zł na tonie.

Niemal identycznie sytuacja przedstawia się w przypadku nawozów wieloskładnikowych. Wyjątkiem jest jednak fakt, że tutaj nie ma pozycji, które okazały się tańsze lub pozostały na niezmiennym poziomie cenowym. Wraz z dniem 21 grudnia, kiedy to pojawił się nowy cennik opublikowany przez Agrochem Puławy, koszt każdego rodzaju nawozów wieloskładnikowych wzrósł. Adekwatnie do poprzedniego przypadku, różnice nie są duże, gdyż wynoszą 20,00-40,00 zł na tonie, niemniej… To już kolejne podwyżki, które mają w rzeczywistości dość duże znaczenie.

Poniżej prezentujemy aktualne cenniki opublikowane przez Agrochem Puławy. Obowiązują one do odwołania lub wyczerpania zapasów. Warto zauważyć, że przedstawione ceny tyczą się sprzedaży hurtowej.

Źródło: agrochem.com.pl

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Marchew

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności