• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualizacja cenników nawozowych…

Aktualizacja cenników nawozowych…

W dniu 22 grudnia Agrochem Puławy opublikował nowe cenniki nawozów, które kolejny raz w tym roku okazują się droższe…

Wsparcie na rynku nawozów to ostatnio dość często poruszany temat przez ministrów. Wiele mówi się o działaniach, które mają na celu zminimalizowanie cen surowca. Niestety… Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mówienie o problemie to jedno, natomiast skuteczne działania to drugie… Nie inaczej jest i w tym przypadku. Mimo zapewnień i co ciekawe, mimo spadków w notowaniach gazu, który jest głównym czynnikiem wpływającym na ceny, koszt nawozów ponownie wzrósł.

Zacznijmy od nawozów azotowych. Aktualny cennik opublikowany został 22 grudnia, czyli niemal miesiąc po poprzednim, w którym również odnotowaliśmy pewien wzrost stawek. Na ten moment największy przyrost możemy zauważyć w przypadku saletry amonowej. Niezależnie od lokalizacji zakładu, surowiec podrożał o 50,00 zł na tonie. Pozostałe pozycje pozostały takie same lub zdrożały o 30,00 zł na tonie. Tylko w jednym przypadku możemy zaobserwować spadek cen, mianowicie w przypadku mocznika z inhibitorem ureazy, który potaniał o 250,00 zł na tonie.

Niemal identycznie sytuacja przedstawia się w przypadku nawozów wieloskładnikowych. Wyjątkiem jest jednak fakt, że tutaj nie ma pozycji, które okazały się tańsze lub pozostały na niezmiennym poziomie cenowym. Wraz z dniem 21 grudnia, kiedy to pojawił się nowy cennik opublikowany przez Agrochem Puławy, koszt każdego rodzaju nawozów wieloskładnikowych wzrósł. Adekwatnie do poprzedniego przypadku, różnice nie są duże, gdyż wynoszą 20,00-40,00 zł na tonie, niemniej… To już kolejne podwyżki, które mają w rzeczywistości dość duże znaczenie.

Poniżej prezentujemy aktualne cenniki opublikowane przez Agrochem Puławy. Obowiązują one do odwołania lub wyczerpania zapasów. Warto zauważyć, że przedstawione ceny tyczą się sprzedaży hurtowej.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: agrochem.com.pl


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl