Aktualne ceny kapusty, kalafiora oraz brokułu [07.10.2022]

Warunki pogodowe ponownie okazały się kluczowe… Zarówno pod względem cen, podaży jak i jakości tytułowych warzyw. Czego więc mogą spodziewać się producenci na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach?

Mówiąc o kapuście wciąż należy liczyć się z dość dużą rozbieżnością. W zależności od podaży występującej w danym momencie, producenci sprzedający produkt w workach mogą spodziewać się stawek na poziomie 18,00-25,00 zł za 20 kilogramowy worek. Natomiast w sprzedaży na sztuki liczy się przede wszystkim kaliber główki. Stawki w tym przypadku przedstawiają się w przedziale 4,00-5,00 zł.

Nieco niższe ceny tyczą się kalafiorów. Ich ilość na rynku w Broniszach stale wzrasta. Wynika to ze zdecydowanie lepszych warunków pogodowych. Minione upały katastrofalnie oddziaływały bowiem na warzywo. Producenci mieli o wiele ciężej utrzymać wysoką jakość, a nieustanny wpływ wysokich temperatur pogarszał stan upraw i powodował niemałe straty. Wraz z nadejściem września w Polsce pojawiły się chłodniejsze dni i noce, co zapewniło kalafiorom optymalne warunki do wzrostu.

Zwiększająca się podaż pochodzi z nowego rzutu a jakość oferowanych kalafiorów przedstawia się na znacznie wyższym poziomie. Niestety… Owa podaż ma również ogromne znaczenie, jeśli chodzi o ceny produktu, które kształtują się nieco niżej. W dniu dzisiejszym rolnicy posiadający go w ofercie mogą spodziewać się stawek rzędu 3,00-4,00 zł za sztukę. Niższy poziom cenowy tyczy się sprzedaży w hurcie, natomiast wyższy odnosi się do sprzedaży detalicznej, niemniej, istotny zdaje się tu być kaliber róży.

Na koniec przejdźmy do brokułów… Warzywo przez większość sezonu, mówiąc o podaży i cenach, trzymało się na dość stabilnym poziomie. W tym przypadku warunki pogodowe nie odbiły swojego piętna w tak znaczącym stopniu, przez co nie występowały większe wahania. Aktualnie obserwujemy jednak tendencję zwyżkową. Wynagrodzenie, którego mogą spodziewać się producenci, oscyluje w granicach 5,00 zł za sztukę. Niemniej, odbiorcy oczekują w tej cenie wysokiej jakości róży. Mowa o świeżym produkcie bez widocznych wad.

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności