yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny kapusty, kalafiora oraz brokułu

Aktualne ceny kapusty, kalafiora oraz brokułu [07.10.2022]

Warunki pogodowe ponownie okazały się kluczowe… Zarówno pod względem cen, podaży jak i jakości tytułowych warzyw. Czego więc mogą spodziewać się producenci na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach?

Mówiąc o kapuście wciąż należy liczyć się z dość dużą rozbieżnością. W zależności od podaży występującej w danym momencie, producenci sprzedający produkt w workach mogą spodziewać się stawek na poziomie 18,00-25,00 zł za 20 kilogramowy worek. Natomiast w sprzedaży na sztuki liczy się przede wszystkim kaliber główki. Stawki w tym przypadku przedstawiają się w przedziale 4,00-5,00 zł.

Nieco niższe ceny tyczą się kalafiorów. Ich ilość na rynku w Broniszach stale wzrasta. Wynika to ze zdecydowanie lepszych warunków pogodowych. Minione upały katastrofalnie oddziaływały bowiem na warzywo. Producenci mieli o wiele ciężej utrzymać wysoką jakość, a nieustanny wpływ wysokich temperatur pogarszał stan upraw i powodował niemałe straty. Wraz z nadejściem września w Polsce pojawiły się chłodniejsze dni i noce, co zapewniło kalafiorom optymalne warunki do wzrostu.

Zwiększająca się podaż pochodzi z nowego rzutu a jakość oferowanych kalafiorów przedstawia się na znacznie wyższym poziomie. Niestety… Owa podaż ma również ogromne znaczenie, jeśli chodzi o ceny produktu, które kształtują się nieco niżej. W dniu dzisiejszym rolnicy posiadający go w ofercie mogą spodziewać się stawek rzędu 3,00-4,00 zł za sztukę. Niższy poziom cenowy tyczy się sprzedaży w hurcie, natomiast wyższy odnosi się do sprzedaży detalicznej, niemniej, istotny zdaje się tu być kaliber róży.

Na koniec przejdźmy do brokułów… Warzywo przez większość sezonu, mówiąc o podaży i cenach, trzymało się na dość stabilnym poziomie. W tym przypadku warunki pogodowe nie odbiły swojego piętna w tak znaczącym stopniu, przez co nie występowały większe wahania. Aktualnie obserwujemy jednak tendencję zwyżkową. Wynagrodzenie, którego mogą spodziewać się producenci, oscyluje w granicach 5,00 zł za sztukę. Niemniej, odbiorcy oczekują w tej cenie wysokiej jakości róży. Mowa o świeżym produkcie bez widocznych wad.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl