yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny nawozów azotowych

Aktualne ceny nawozów azotowych [18.10.2022]

Wraz ze wstrzymaniem produkcji nawozów przez Agrochem Puławy, co miało miejsce w sierpniu, publikacja cennika została wstrzymana. W ostatnim czasie zakłady wznowiły jednak działalność, a kilka dni po tym pojawiła się broszura informująca o aktualnych cenach surowca.

Raz jeszcze powróćmy do sytuacji na rynku nawozów… Grupa Azoty poinformowała 22 sierpnia o zawieszeniu produkcji surowca wykorzystywanego w rolnictwie. W praktyce był to początek niemałych zawirowań na rynku. Wraz z decyzją nawozowego giganta pojawił się komunikat o wstrzymaniu publikacji cennika, który informował nas o aktualnych cenach. Potencjalne braki i nieświadomość kosztów umożliwiały z kolei dystrybutorom uzyskanie wyższych marż. Niejednokrotnie zdarzało się, że producenci nie byli w stanie uzupełnić zapasów. Zarówno na wzgląd niskiej dostępności jak i rekordowo wysokich stawek.

Agrochem Puławy powrócił jednak do publikacji cennika nawozowego. Wydarzyło się to kilka dni po ogłoszeniu wznowienia produkcji. Co ciekawe, porównując aktualny cennik do tego, który obowiązywał od 11 sierpnia do momentu wstrzymania działalności, widzimy zdecydowanie niższe stawki. Oczywiście nie oznacza to powrotu do „normalnych” cen, gdyż wciąż przedstawiają się one na nieosiągalnym poziomie, niemniej, koszty są niższe w większości przypadków o kilkaset złotych. Jakie stawki obowiązują nowym cenniku?

Zacznijmy od saletry amonowej 34,4% N… Aktualny koszt za tonę wynosi 3595 zł, natomiast we wspomnianym okresie było to 4305 zł, czyli o 710 zł więcej. Idąc dalej, PULAN MACRO 32N kosztuje 3675 zł, co jest o 660 zł niższą kwotą aniżeli w poprzednim cenniku. Nawozy RSM to ceny w przedziale 2930-3390 zł za tonę (uprzednio 3510-4100 zł). Wszystko zależne jest od pożądanego składu. Saletrosan, również w zależności od rodzaju, wiąże się ze stawkami rzędu 3600-3690 zł. W ramach porównania, w sierpniu surowiec kosztował 3990-4080 zł. Siarczan amonu zaliczył natomiast nieco niższe spadki, gdyż na ten moment jego cena oscyluje na pułapie 2540 zł, czyli o 100 zł mniej aniżeli poprzednio.

Warto zauważyć, że oferta nawozów zawarta w cenniku jest nieco mniejsza. Wynikać to może z faktu, że zakłady swoją działalność wznowiły dość niedawno. Przedstawiony cennik obowiązuje od 18 października do odwołania lub wyczerpania zapasów. Istotną kwestią jest to, że podane stawki dotyczą zakupu hurtowego. Oznacza to, że na składach spotkamy je z naliczoną marżą… Poniżej przedstawimy cennik opublikowany przez Agrochem Puławy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aktualny cennik nawozów azotowych

Źródło: agrochem.com.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl