yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny nawozów azotowych

Aktualne ceny nawozów azotowych

Cenniki nawozów, publikowane przez Agrochem Puławy, pozostawały niezmienne od 27 października. Okres ten dawał producentom nadzieję, że seria nieustannych wahań, często niekorzystnych, dobiegła ku końcowi. W mijającym tygodniu pojawiły się jednak nowe cenniki, w których zostały zaprezentowane zmienione stawki. Różnice nie są duże, niemniej, warto o nich wiedzieć…

W przeciągu ostatnich miesięcy zostaliśmy narażeni na nieustanne wahania cen nawozów. Warto zaznaczyć, że koszt surowca przez cały ten czas pozostawał na kilkukrotnie wyższym, porównując do poprzednich lat, poziomie. Co więcej… Nikt niestety nie był w stanie przewidzieć jak potoczy się sytuacja. Niejednokrotnie zdarzało się, że producenci wstrzymywali się z zakupem, licząc na spadek cen. Kilka tygodni później stawali przez koniecznością uzupełnienia zapasów, niemniej, stawki były o kilkaset złotych wyższe… Aktualnie w prezentowanych cennikach znajdziemy nieco bardziej „korzystną” ofertę. Pozostaje jednak pytanie… Jak długo to potrwa?

Zgodnie z informacjami podawanymi przez producentów nawozów azotowych, ceny surowca uzależnione są w dużej mierze od cen gazu. Uwzględniając fakt, iż na światowym rynku błękitnego paliwa zmiany mogą zajść w przeciągu krótkiej chwili, nikt z nas nie może mieć pewności czy bieżące cenniki pozostaną na niezmiennym poziomie. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że już teraz zaszły pewne zmiany… Nawozy azotowe, zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez Agrochem Puławy, okazały się bowiem nieco droższe niż w poprzednim cenniku, który obowiązywał od 27 października do 23 listopada. Tak jak wspominaliśmy, różnice nie są duże, jednak przy tym poziomie cen nawet złotówki mają ogromne znaczenie…

W większości przypadków stawki wzrosły o 30 zł na tonie. Niezmienną sytuację możemy zauważyć natomiast w przypadku nawozu Pulrea z inhibitorem ureazy oraz wszystkich rodzajów siarczanu amonu. Przedstawione rozbieżności są co prawda niewielkie, niemniej… Sytuacja ukazuje nam, że tak naprawdę nie wiemy co przyniesie przyszłość. Niewątpliwie każdy z nas chciałby, aby ceny spadły do akceptowalnego poziomu, aby móc chociaż na chwilę odetchnąć od niepewności towarzyszącej nam w minionych miesiącach. Warto się jednak zastanowić czy to nie najlepszy moment na uzupełnienie zapasów. Z jednej strony aktualnie są podejmowane działania, by zapewnić producentom bardziej przystępne ceny surowca. Z drugiej zaś, nawet w przypadku sukcesu w tym zakresie, pozostaje jeszcze kwestia wahań na rynku gazu.

Poniżej prezentujemy aktualne ceny nawozów azotowych opublikowane przez Agrochem Puławy w dniu 23 listopada. Tyczą się one zakupu hurtowego, czyli 24 ton. Tak więc, należy się liczyć z tym, iż na składach mogą okazać się one wyższe.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aktualne ceny nawozów azotowych Agrochem Puławy

Źródło: agrochem.com.pl

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl