yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny ogórków szklarniowych

Aktualne ceny ogórków szklarniowych [30.11.2022]

Wysokie koszty produkcji, z którymi przyszło się nam zmagać, wywołały przykrą konieczność w postaci rezygnacji z prowadzenia upraw w okresie niskich temperatur. Na podwarszawskim rynku w Broniszach znajdziemy zaledwie kilku producentów, którzy zdecydowali się podjąć to ryzyko. Poza nimi pozostaje jedynie szeroka gama ogórków szklarniowych z importu…

Temat rekordowo wysokich kosztów produkcji w ostatnich miesiącach jest nieustannie poruszany. Trudno się jednak temu dziwić… Szczególnie w przypadku, gdy koszty są powodem zdecydowanie niższej podaży krajowych warzyw. Tyczy się to między innymi ogórków szklarniowych. Produkcja w okresie zimowym wymaga bowiem zdecydowanie wyższych nakładów finansowych. Minione miesiące pokazały nam natomiast, że ceny oferowane w ramach wynagrodzenia nie zawsze są adekwatne do aktualnych warunków.

Efekt wyżej wspomnianej kwestii możemy dostrzec w aktualnej sytuacji na rynku w Broniszach. Wśród ofert zdecydowaną większość stanowi ogórek szklarniowy z importu. Warzywa pochodzącego od krajowych producentów jest niestety niewiele. Stawki przedstawiają się w tym przypadku na poziomie 13,00 zł za kilogram. Polscy rolnicy starają się utrzymywać ten pułap cenowy na wzgląd kosztów związanych z bieżącą produkcją.

Mówiąc natomiast o imporcie… Albania, Grecja, Turcja, Ukraina, Rosja, Hiszpania… To właśnie z tych krajów napływają do Polski ogórki szklarniowe. Stawki są zależne od typu oraz jakości produktu. Najdroższe są ogórki ukraińskie, które przedstawiają najwyższą jakość względem pozostałych partii z importu. Kosztują bowiem 11,00-12,00 zł za kilogram. Najtańsze z kolei jest warzywo tureckie, które wyglądem przypomina duże ogórki z gruntu. Stawki w tym przypadku oscylują w granicach 5,00-6,00 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl