Aktualne ceny porów na rynku w Broniszach [22.03.2023]

Krajowe pory utrzymują się aktualnie na dość stabilnym poziomie. Na wzgląd bardzo wysokiej jakości uzyskanej przez polskich producentów, ceny nie różnią się od tych, które napotkamy w przypadku importowanych porów z Belgii.

W aktualnym sezonie polscy producenci udowodnili, że jakość produkowanych przez nich porów może być jeszcze wyższa niż dotychczas. Krajowe warzywo jest wyrównane, grube, a także pozbawione wszelkich innych defektów. Znajduje to rzecz jasna odzwierciedlenie w cenach.

Jak przedstawiają się one na ten moment? Ceny polskich porów na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach kształtują się aktualnie na poziomie 8,00 zł za kilogram. Tyczy się to sprzedaży w hurcie. Stawki w detalu oscylują natomiast na pułapie 9,00 zł za kilogram.

Tak jak wspominaliśmy, wśród ofert występuje także por z zagranicy. Na ten moment warzywo sprowadzane jest z dwóch kierunków. Jednym z nich jest Turcja. Tamtejszy produkt jest dość cienki i przeważnie używa się go do włoszczyzn. W tym przypadku cena to 4,50 zł za kilogram.

Nieco droższy jest z kolei por z Belgii. Warzywo często stanowi punkt odniesienia, jeśli chodzi o jakość, która zazwyczaj jest dość wysoka. W bieżącym sezonie polscy producenci zniwelowali jednak jakiekolwiek różnice pod tym względem. Skutkiem tego cena importowanego pora z Belgii przedstawia się na podobnym poziomie względem krajowego warzywa.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Strajk polskich firm transportowych

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności