yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny warzyw kapustnych na "Rybitwach" - 16.05.2023

Aktualne ceny warzyw kapustnych na “Rybitwach” – 16.05.2023

Wtorkowe przedpołudnie na rynku hurtowym “Rybitwy” w Krakowie było pod znakiem dość ograniczonego “ruchu”. Trudno upatrywać hurtownika, który kupi większą ilość towaru. A jak przedstawiają się ceny młodych warzyw: kapusty, kalafiora i kalarepy?

Pogoda zaczyna sprzyjać uprawie warzyw kapustnych. Główki kapusty głowiastej białej śmiało dobijają do masy 1,5 kg. Jak informują nas producenci z małopolskiego zagłębia warzywniczego, aktualnie zbierana jest kapusta spod tuneli foliowych. Niemniej lada moment pojawi się kapusta z późniejszych nasadzeń (spod płaskich osłon).

Dziś na rynku hurtowym “Rybitwy” cena kapusty oscylowała na poziomie 5 zł/szt. Niemniej w dużym hurcie ceny były niższe – ok. 4,5 zł/szt. Jak informują nas producenci – wczoraj ceny wahały się od 4 do 5 zł za główkę.

 Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Na giełdzie pojawiły się niewielkie ilości kapusty pekińskiej. Dziś za ładną główkę, owiniętą w folię stretch producenci uzyskiwali cenę 4,5-5 zł.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

A jaka jest sytuacja na rynku kalafiora? Można powiedzieć, że we wtorkowe przedpołudnie kalafiora było niewiele. Producenci trzymali cenę 8 zł/szt. Pomimo, że towaru było niewiele, to jednak sprzedaż była dość ograniczona… Ale jak zgodnie twierdzą: “wtorki zwykle takie są na giełdzie Rybitwy…”. Przy większej ilości kalafior sprzedawany jest w przedziale cenowym od 6-7 zł/szt, w zależności od jakości i wielkości róży.

Na rynku hurtowym Rybitwy pojawiała się również kalarepa, ale także w niewielkich ilościach. Cena owego warzywa oscylowała na poziomie ok. 3,5 zł/szt.

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl