yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny warzyw – rynek Bronisze - 6.05.2022 r.

Aktualne ceny warzyw – rynek Bronisze – 6.05.2022 r.

Rynek hurtowy na podwarszawskich Broniszach cieszy się dużą ilością krajowych nowalijek, które coraz częściej zaczynają być widoczne wśród ofert producentów. Jakich cen możemy oczekiwać? Co nowego pojawiło się na rynku wraz z początkiem maja?

Zacznijmy od „nowości”, które nieśmiało pojawiają się na podwarszawskim rynku. Pierwszą z nich jest krajowa kapusta biała. Jej cena jest dość optymistyczna i wynosi od 4 do 5 zł za sztukę. Na tą chwilę nie są to duże ilości, jednak wraz z upływem czasu produkt będzie pojawiał się w coraz większych ilościach. Kolejnym warzywem wartym uwagi są polskie kalafiory. Ich ilość jest jeszcze mniejsza niż wspomnianej kapusty i trzeba poczekać jeszcze kilka dni zanim ich rozmiar będzie odpowiedni. Cena, którą aktualnie możemy uzyskać kształtuje się w przedziale od 6 do 7 zł za sztukę. Względem innych cieplejszych sezonów, premiera została opóźniona o około 10 dni.

Ziemniaki. Producenci zaczęli również oferować krajową, młodą Irgę uprawianą w tunelach. Na tą chwilę są to dopiero pierwsze dostawy. Obecna cena kształtuje się w granicach 20-30 zł za kilogram. Niemniej, podaż jest niewielka a wraz z jej zwiększeniem niestety ceny gwałtownie zaczną spadać.

Warto wspomnieć o obecności fasolki szparagowej, która pojawiła się już jakiś czas temu. Podaż na tą chwilę również nie jest duża a producenci mogą uzyskać 20-30 zł za kilogram.

Odwrotnie sprawy mają się w przypadku młodej kapusty pekińskiej. W ostatnim czasie jej podaż wzrosła i cena niestety poszła w dół. Aktualnie za kilogram produktu ceny w hurcie oscylują na poziomie 3,5 zł.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Mówiąc o botwince należy wiedzieć, że na warszawskim rynku wciąż są jej śladowe ilości. Cena przedstawia się w graniach 2,5-3,5 zł. Niemniej, porównując do okresu sprzed dwóch tygodni możemy zauważyć spadki, gdyż wtedy stawki wynosiły 4 zł.

Poprawa pogody pozytywnie wpłynęła na rozwój koperku. Wcześniej brakowało mu słońca i ciepła przez co nie był tak pięknie wybarwiony. Aktualnie dorósł, a jego cena stała się normalna jak na tą porę roku i wynosi 20 zł za mendel, czyli 1,33 zł za pęczek. Jest oferowany z korzeniem, a jego podaż jest dość wysoka. Zagraniczna konkurencja natomiast zaczyna wygasać.

Zmiany są również widoczne, jeśli chodzi o szparagi. Na rynku pojawiło się ich więcej, przez co cena spadła. Za zwykłe zielone o cieńszym kalibrze otrzymamy 11 zł za pęczek. W przypadku grubych białych i oliwkowych możemy liczyć na ceny do 14 zł. Przeliczając na kilogram możemy spodziewać się stawek rzędu 22-28 zł. Podaż rośnie co prawda powolnie, jednak wśród producentów pojawia się coraz więcej tych, którzy mają je w ofercie. Wraz z upływem dni ich ilość będzie rosła i niestety pociągnie to ceny w dół.

Dłuższy czas na rynku jest obecna polska rzodkiewka. Tutaj cena jest zależna od podaży w konkretnym dniu, a także jakości oferowanego produktu. Różnica jest dość spora, gdyż za pęczek możemy uzyskać zarówno 1,10 zł, jak i 2 zł – wszystko zależy od wspominanych czynników. Włoski konkurent co prawda występuje na rynku, jednak nie w tak dużych ilościach jak w ubiegłym okresie. Można powiedzieć, że pojawia się okazjonalnie. Importerzy upatrują szans w chwilowych spadkach podaży polskiego produktu, kiedy oferowany jest po wyższych stawkach. To umożliwia im sprzedaż zagranicznego zamiennika w konkurencyjnej cenie.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl