yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny warzyw ubiegłorocznych na podwarszawskich Broniszach

Aktualne ceny warzyw ubiegłorocznych na podwarszawskich Broniszach [1.06.2022]

Koszty produkcji, które niewątpliwie są zmartwieniem każdego z nas, wciąż pozostają na bardzo wysokim poziomie. Wydają się szczególnie dotkliwe, gdy weźmiemy pod uwagę stawki, które otrzymuje producent w ramach wynagrodzenia. Te nieznacznie się zmieniają, jednak czy wystarczająco… Jak aktualnie kształtują się na jednym z rynków hurtowych?

Producenci mający w swojej ofercie ziemniaki ubiegłoroczne zaczynają być coraz mniejszą grupą. Podaż na rynku jest niewielka a ceny, które są w stanie osiągnąć zamykają się w przedziale 12-16 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 0,8-1,06 zł za kilogram.

Ubiegłoroczna marchew niestety nie cieszy się wysokim zainteresowaniem. Producenci twierdzą, że „marchew zamurowało” i nie schodzi już w takich ilościach jak miesiąc temu. Polskie warzywo oscyluje w granicach 1-1,20 zł za kilogram, natomiast importowany zamiennik z Holandii to koszt 1,20 zł w dużym hurcie.

Nieco inna sytuacja dotyczy polskiej cebuli. Jej sprzedaż w ostatnim czasie nieco się ruszyła. Ceny, których można się spodziewać to 20-22 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 1,33-1,46 zł za kilogram. W przypadku importu z Holandii stawki oscylują na poziomie 24 zł za tą samą ilość, co daje w przeliczeniu 1,6 zł za kilogram.

Dość dobrą ceną może pochwalić się seler. W tym roku nie zawodzi producentów. Stawki, na które najczęściej możemy liczyć zamykają się w przedziale 3,5-4,5 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Mówiąc o włoszczyźnie możemy przyjąć jeden poziom, na którym utrzymuje się zarówno zestaw młodych, jak i ubiegłorocznych warzyw. Ceny w obu przypadkach to 4 zł za pęczek.

Ubiegłoroczne buraki oscylują natomiast w granicach 1,70-2 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl