yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny ziemniaka - rynek Bronisze. Natłok importowanego towaru

Aktualne ceny ziemniaka – rynek Bronisze. Natłok importowanego towaru [VIDEO]

Importowane produkty to z pewnością niemałe wyzwanie dla krajowych producentów. Polskie ziemniaki niestety nie cieszyły się wysokim popytem przez bardzo długi czas. Teraz sytuacja jest ciut lepsza, niemniej, wciąż ciężko mówić o akceptowalnych warunkach. Importu było bardzo dużo, a z biegiem czasu sytuacja niestety nie ulega poprawie. Jak komentują to rolnicy na rynku hurtowym Bronisze w dniu 9 maja 2022 r.?

Sytuacja niestety nie jest dobra. Importowanego towaru jest coraz więcej i nie przyjeżdża on z jednego kraju, a z różnych stron świata. Problem był widoczny zarówno w okresie zimowym, jak i jest widoczny aktualnie. Na domiar złego nie wszyscy konsumenci biorą pod uwagę sytuację, w której znaleźli się polscy rolnicy i często wolą zakupić produkt z zagranicy.

Taki stan rzeczy doprowadza do ogromnych strat. Producenci nie mają co zrobić z towarem i już teraz słyszymy, że większość się zmarnuje. Ceny energii są bardzo wysokie, a przecież nie ma pewności, że towar się sprzeda. Długi okres przechowywania niestety także nie jest dla rolników przychylny i warzywo jest coraz niższej jakości. Mamy w Polsce wolny rynek, niemniej, sprowadzanie zagranicznego produktu w momencie, w którym polskich ziemniaków jest pod dostatkiem… brak słów.

Faktem jest, że każdy konsument wyszukuje produkty pod własne zapotrzebowanie, jednak kilka różnych kierunków importu jak to widzimy obecnie, a warto zauważyć, że okres zimowy wcale się nie różnił, to zdecydowana przesada.

Na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach spotkaliśmy niewielu producentów oferujących ziemniaki a mimo to zainteresowania ze strony kupujących nie było. Rolnicy wspominali, że stoją po kilkanaście godzin i są w stanie sprzedać zaledwie 30/40 worków. Jako główny powód podawali właśnie obecność konkurencyjnych ziemniaków z zagranicy…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Poniżej krótka relacja, w której przedstawiamy sytuację na rynku:

 

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl