Aktualne ceny ziemniaków [11.09.2023]

Ziemniaki w worku

Aktualne ceny ziemniaków na rynku w Broniszach. Na jakim poziomie utrzymują się stawki? Które z odmian są najbardziej atrakcyjne pod względem cen? 

Ceny ziemniaków na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zależą od podaży w danym momencie. Dostawy w ostatnim czasie są w miarę regularne, ale zdarzają się pewne wahania, które momentalnie wpływają na stawki. Liczy się ponadto odmiana…

Tak jak w poprzednich tygodniach, wśród ofert brakuje ziemniaków odmiany Irga. Ma to odzwierciedlenie w cenach. Aktualnie producenci mogą spodziewać się w tym przypadku stawek na poziomie 30,00 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 2,00 zł za kilogram.

Idąc dalej… Pozostałe odmiany są nieco mniej atrakcyjne dla producentów pod względem stawek uzyskiwanych przy sprzedaży. Aktualne ceny utrzymują się w przedziale 25,00-28,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram daje nam to 1,66-1,86 zł.

Omawiając sytuację na rynku należy wspomnieć o odmianie Irys. Podaż tych właśnie ziemniaków jest stosunkowo niska, a to ma ogromny wpływ na stawki. Aktualne ceny przedstawiają się bowiem na poziomie 35,00 zł za worek, czyli 2,33 zł za kilogram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności