Alert przymrozkowy nad Polską

Przed nami bardzo zimne dnie i noce.

Najbliższej nocy przymrozki na wysokości 2 metrów wystąpią w górskich wsiach Dolnego Śląska – Kotlina Kłodzka, Jeleniogórska. Tu do -2/-1 stopnia na 2 metrach i do -4 stopni przy gruncie.

Na Kaszubach, Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce, Kujawach, Dolnym Śląsku, Warmii, zachodzie Łódzkiego i Opolszczyźnie temperatura spadnie do 0/+2 stopni na wysokości 2 metrów i do -3 stopni przy gruncie. Najzimniej będzie nad łąkami i w obniżeniach terenu.

W wyżej wymienionych regionach tej nocy warto zadbać o rośliny. Nad reszta kraju – mniej więcej na wschód od Olsztyna, Płocka, Łodzi, Częstochowy, Cieszyna noc na plusie. W Lubelskim, wschodzie Mazowsza, zachodzie Podlasia temperatura nie spadnie poniżej 4-6 stopni na wysokości 2 metrów.

Kolejna noc z środy na czwartek dla odmiany najzimniejsza na wschodzie. Na Podkarpaciu mróz pojawi się na wysokości 2 metrów i przy gruncie. Możliwe, że na południe od Rzeszowa minusowa temperatura sięgnie nawet 10 m. Przeważnie zobaczymy od -2 do -1 stopnia, ale lokalnie na wysokości 2 metrów będą i -3 stopnie. Przy gruncie do -5 stopni. Zagrożona przymrozkami na wysokości 2 metrów będzie także Kotlina Sandomierska i zagłębie warzyw nieopodal Krakowa. Wszędzie tu przy gruncie może być do -3 stopni.

Kolejne noce z przymrozkami, ale nie wszędzie bowiem około piątku, soboty południe Polski zahaczy niż w związku z czym przymrozki będą ograniczone, ale zbyt wcześnie wskazywać dokładne regiony z minusami.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Cebula ze szczypiorkiem
  2. Badanie techniczne opryskiwaczy
  3. Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego
  4. Ziemniaki w workach na rynku

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności