yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAni ciągnika, ani pieniędzy…

Ani ciągnika, ani pieniędzy…

Zaufanie do sprzedającego i niska cena spowodowały, że mężczyzna zainteresowany zakupem ciągnika rolniczego padł ofiarą oszusta. Znaleziona na serwisie ogłoszeniowym „okazja” przełożyła się na kilkunastotysięczne straty finansowe niedoszłego nabywcy. Przestępcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

24.04.2023 r. policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki policji otrzymali informację o oszustwie, którego ofiarą padł mieszkaniec Karpicka. Mężczyzna złożył zawiadomienie z treści którego wynikało, że znalazł w internetowym serwisie ogłoszeniowym branży motoryzacyjnej ogłoszenie dotyczące sprzedaży ciągnika rolniczego Zetor. Cena pojazdu była niższa o kilkanaście tysięcy złotych od pozostałych ciągników, co spowodowało, że zainteresował się ofertą. Ponieważ zawarte w ogłoszeniu dane wskazywały, że ciągnik znajduje się na terenie Wielkopolski mężczyzna skontaktował się ze sprzedającym wysyłając do niego wiadomość.

W odpowiedzi uzyskał informację z adresem mailowym i prośbą, by wszelkie szczegóły dotyczące transakcji ustalać tą właśnie drogą. Po nawiązaniu kontaktu okazało się, że ciągnik nie znajduje się w Polsce, lecz w Wielkiej Brytanii. Dla mężczyzny zainteresowanego zakupem nie było to jednak znaczącą przeszkodą. Zgodnie z poczynionymi ustaleniami przelał na wskazany rachunek bankowy w Wielkiej Brytanii 3850 euro i oczekiwał na transport, który miał być wysłany do Polski 26 kwietnia.

Dwa dni przed tą datą mężczyzna zorientował się, że ten sam ciągnik wystawiony został do sprzedaży na kilku innych aukcjach internetowych przez innych sprzedających. Próbując to wyjaśnić chciał skontaktować się ze sprzedającym. Niestety wszelkie próby kontaktu kończyły się niepowodzeniem. W tych okolicznościach zrozumiał, że przysłowiowa „okazja” to po prostu oszustwo i poinformował o tym policjantów, składając zawiadomienie o przestępstwie.

Karą za tego typu przestępstwo jest nawet 8 lat więzienia.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Policjanci apelują, aby (jeśli tylko to możliwe) przed dokonaniem zakupów weryfikować uczciwość handlujących za pośrednictwem Internetu sprzedawców, sklepów, a także osób prowadzących aukcje. Można to zrobić zaglądając na fora internetowe, śledząc komentarze klientów, bądź czytając opinie internautów, którzy wcześniej skorzystali z usług konkretnego sprzedawcy. Aby nie paść ofiarą oszusta warto czasem być przesadnie ostrożnym. Niejednokrotnie może to oszczędzić nam wielu kłopotów.

Źródło: KPP Wolsztyn

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl