yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościARiMR wspiera rozwój przetwórstwa rolno-spożywczego.

ARiMR wspiera rozwój przetwórstwa rolno-spożywczego.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowuje kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania “Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Pomoc finansowana jest z budżetu programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Nabór wniosków rozpocznie się 26 października i potrwa do 24 listopada. 

O pomoc mogą ubiegać się dwie grupy rolników – wyjaśnia Ewa Chudoń, dyr. Departamentu Oceny Projektów Inwestycyjnych ARiMR.

Pierwsza to rolnicy, domownicy i małżonkowie rolników, którzy są ubezpieczeni w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Ta grupa może się ubiegać o dotacje na podjęcie działalności gospodarczej w przetwórstwie. Natomiast druga grupa rolników dotyczy osób ubezpieczonych w KRUS, które chcą podjąć, lub już wykonują działalność przetwórczą w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego.

Na jaką pomoc mogą liczyć rolnicy?

Pomoc jest udzielana w formie refundacji w wysokości do 50% poniesionych kosztów kwalifikowalnych. Minimalna wysokość pomocy przyznana na realizację jednej operacji wynosi 10 tys. zł.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Rolnicy z pierwszej grupy mogą liczyć na środki w wysokości do 500 tys. złotych. Natomiast osoby działające w ramach RHD mogą się ubiegać o pomoc do kwoty 100 tys. złotych.

Pochodzące z pomocy środki mogą być przeznaczone na tzw. koszty kwalifikujące, np. zakup maszyn oraz inwestycje służące ochronie środowiska. Mogą to być np. koszty aparatury pomiarowej, a także, co jest nowością w tym działaniu – koszty wyposażenia potrzebne do działalności przetwórczej. 

Złożone przez rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Suma uzyskanych punktów będzie decydowała o kolejności przyznawania pomocy.

Najważniejsze jednak jest to, by spełniać minimalną liczbę punktów, jaka jest określona do tego typu operacji. Środków pomocowych przewidzianych na obecny nabór jest dużo i pieniędzy powinno starczyć dla wszystkich rolników ubiegających się o pomoc. 

Nabór w październiku

Nabór wniosków w ramach działania “Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” rozpocznie się 26 października i potrwa do 24 listopada

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Źródło: ARiMR, PolskieRadio24.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl