Azot prosto z powietrza

Firma Chemirol zorganizowała 3 marca w Ciechocinku konferencję prasową, na której zaprezentowano nowość w ofercie BlueN – produkt mikrobiologiczny, który dostarcza roślinom azot z powietrza.

BlueN zawiera naturalnie występujący szczep metylobakterii. Po aplikacji w formie oprysku nalistnego BlueN wnika do wnętrza roślin przez aparaty szparkowe, a następnie swobodnie przemieszcza się wewnątrz tkanek zasiedlając głównie część nadziemną. Bakterie Metylobactrium symbioticum tworzą kolonie o różowym kolorze, które absorbują długie fale światła. Zaabsorbowane w ten sposób światło umożliwia roślinie wykorzystanie większej ilości światła, a więc większą aktywność fotosyntetyczną. Bakterie BlueN, tak, jak bakterie azotowe przy użyciu nitrogenazy przekształcają azot atmosferyczny w formę dostępną dla roślin. W ten sposób BlueN dostarcza od 30 do 70 kg azotu roślinom, pozwalając w ten sposób optymalizować koszty nawożenia.

W uprawach warzyw BlueN zaleca się stosować między fazą 4. liścia, a początkiem kwietnia w ilości 333 g/ha, zalecana ilość cieczy roboczej od 100 do 400 l. Produkt jest łatwy w stosowaniu i przechowywaniu (można go przechowywać do 2 lat). Jest zalecany w wielu rodzajach upraw i mieszać z innymi środkami ochrony roślin.

Producentem BlueN jest Corteva Agroscience, która powierzyła dystrybucję tego produktu firmie Chemirol.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Ogórki szklarniowe z Biedronki

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności