• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościBezkonkurencyjne polskie ogórki

Bezkonkurencyjne polskie ogórki

Importowana konkurencja dla polskich producentów jest równoznaczna z nieustannymi zawirowaniami w handlu. Dotychczas polski ogórek budował swoją pozycję wśród pozostałej, słabnącej konkurencji. Aktualnie, na rynku hurtowym w Broniszach, próżno szukać zamienników, co z pewnością cieszy nie jednego z nas.

Hiszpania, Grecja czy Turcja – dotychczas to ogórki właśnie od tamtejszych producentów można było spotkać na rynku. Aktualnie, polski produkt może zapomnieć o konkurencji z wymienionych krajów. Co więcej, ostatnio informowaliśmy, że rosyjskie, białoruskie czy ukraińskie warzywo zniknęło z ofert sprzedających. Co to oznacza? Mówiąc krótko – nadszedł czas polskich producentów ogórków.

Dlaczego zagraniczna konkurencja zanika? Przede wszystkim jest to spowodowane ceną. Za polskiego ogórka szklarniowego na ten moment należy zapłacić 7,5-8,5 zł za kilogram. To z kolei pozwala skutecznie konkurować z importem. Wraz z upływem czasu możemy więc oczekiwać wzrostu popytu. Polski produkt zastąpi wkrótce widoczne w marketach zagraniczne zamienniki i tym samym, umocni swoją pozycję. Co prawda, wyprzedawane są jeszcze resztki holenderskich ogórków w cenie około 6,5 zł za kilogram, jednak niebawem produkt ten zniknie z rynku na dobre.

Nie ma co ukrywać, że sektor rolnictwa zmaga się aktualnie z kryzysem. Dlatego też bardzo istotne jest, aby produkty wytworzone przez polskich producentów cieszyły się jak największym zainteresowaniem. Brak konkurencji z pewnością się do tego przyczyni.

Jak ceny u was?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl