yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościBrokułowe manewry polowe

Brokułowe manewry polowe

11 października w gospodarstwie ogrodniczym Roberta Kozińskiego w Płowkach k. Radziejowa firma Rijk Zwaan zorganizowała spotkanie podczas którego prezentowano nową odmianę brokułu – Larsson RZ F1. W wydarzeniu tym uczestniczyli również eksperci – Wojciech Kopeć, z firmy Yara Poland, który podpowiadał, jak prowadzić skuteczne nawożenie warzyw oraz Marcin Żabowski reprezentujący firmę FMC, przedstawił on zalety nowych środków – Verimark i Benevia w zwalczaniu szkodników. Na spotkaniu obecna była też Grupa Mularski – producent rozsad warzyw.

 

Podczas spotkania podkreślano, że odmiana brokułu Larsson RZ F1, już drugi rok z rzędu plonowała zadowalająco mimo stresowych warunków pogodowych. Jest to mieszaniec, który może być sprzedawany zarówno na rynku warzyw świeżych, jak i do zakładów przetwórczych. Okres wegetacji tej odmiany wynosi 87 – 95 dni. Tworzy ona silne rośliny z mocnym systemem korzeniowym. Róże są wyrównane we wzroście o intensywnie zielonym kolorze. Zaletą jest też duże wyrównanie bardzo drobnych pąków. Przeznaczona jest do uprawy na zbiór od lipca do listopada.

Larsson F1

Tekst: Aleksandra Andrzejewska, zdjęcia: Robert Bartkowski

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl