AktualnościBrokułowe manewry polowe

Brokułowe manewry polowe

11 października w gospodarstwie ogrodniczym Roberta Kozińskiego w Płowkach k. Radziejowa firma Rijk Zwaan zorganizowała spotkanie podczas którego prezentowano nową odmianę brokułu – Larsson RZ F1. W wydarzeniu tym uczestniczyli również eksperci – Wojciech Kopeć, z firmy Yara Poland, który podpowiadał, jak prowadzić skuteczne nawożenie warzyw oraz Marcin Żabowski reprezentujący firmę FMC, przedstawił on zalety nowych środków – Verimark i Benevia w zwalczaniu szkodników. Na spotkaniu obecna była też Grupa Mularski – producent rozsad warzyw.

 

Podczas spotkania podkreślano, że odmiana brokułu Larsson RZ F1, już drugi rok z rzędu plonowała zadowalająco mimo stresowych warunków pogodowych. Jest to mieszaniec, który może być sprzedawany zarówno na rynku warzyw świeżych, jak i do zakładów przetwórczych. Okres wegetacji tej odmiany wynosi 87 – 95 dni. Tworzy ona silne rośliny z mocnym systemem korzeniowym. Róże są wyrównane we wzroście o intensywnie zielonym kolorze. Zaletą jest też duże wyrównanie bardzo drobnych pąków. Przeznaczona jest do uprawy na zbiór od lipca do listopada.

Larsson F1

Tekst: Aleksandra Andrzejewska, zdjęcia: Robert Bartkowski

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

×nawożenie yara kompleksowe odżywianie