yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościBrokuły - jakość Premium. Co nowego w ofercie firmy Syngenta

Brokuły – jakość Premium. Co nowego w ofercie firmy Syngenta

Podczas ubiegłorocznej wizyty na holenderskich poletkach pokazowych mieliśmy okazję zapoznać się z ciekawymi odmianami brokułu z oferty firmy Syngenta. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

W materiale wideo Jakub Kudach z firmy Syngenta poleca do uprawy nową odmianę brokułu Mclaren F1 do zbioru na przełomie czerwca i lipca. Odmiana doskonale sprawdza się także na zbiór w pierwszej dekadzie września. Brokuł o okresie wegetacji 67-70 dni. Brokuł charakteryzuje się zbitą, kopulastą różą. Ważną cechą, na którą zwracają warzywnicy, jest brak przerastanie róży liściem. Odmiana Mclaren F1 nie ma tendencji do jamistości głąba (puste komory głąba).

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Odmiany, które sprawdziły się w ubiegłym sezonie w polskich gospodarstwach to Gongga F1 (70-75 dni) i Beany F1 (75-80 dni).

🥦Odmiana Gonnga F1, to ciekawa propozycja brokułu do uprawy w sezonie 2023, przeznaczona na zbiór od czerwca do końca sierpnia. Roślina wyróżnia się ciemno zieloną i zbitą różą, o drobnym, bardzo regularnym pączku. Odmiana cechuje się utrzymywaniem jakości przez długi okres po zbiorze.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

🥦Odmiana Beany F1 polecana do zbioru jesienią. Roślina tworzy zbitą różę o wyrównanym pąku. Ważną cechą jest brak przerastania róży liściem. Odmiana polecana na zaopatrzenie rynku warzyw świeżych oraz do przetwórstwa.

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl