Brokuły – jakość Premium. Co nowego w ofercie firmy Syngenta

Jakub Kudach (Syngenta) prezentuje odmianę Mclaren F1.

Podczas ubiegłorocznej wizyty na holenderskich poletkach pokazowych mieliśmy okazję zapoznać się z ciekawymi odmianami brokułu z oferty firmy Syngenta. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

W materiale wideo Jakub Kudach z firmy Syngenta poleca do uprawy nową odmianę brokułu Mclaren F1 do zbioru na przełomie czerwca i lipca. Odmiana doskonale sprawdza się także na zbiór w pierwszej dekadzie września. Brokuł o okresie wegetacji 67-70 dni. Brokuł charakteryzuje się zbitą, kopulastą różą. Ważną cechą, na którą zwracają warzywnicy, jest brak przerastanie róży liściem. Odmiana Mclaren F1 nie ma tendencji do jamistości głąba (puste komory głąba).

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Odmiany, które sprawdziły się w ubiegłym sezonie w polskich gospodarstwach to Gongga F1 (70-75 dni) i Beany F1 (75-80 dni).

🥦Odmiana Gonnga F1, to ciekawa propozycja brokułu do uprawy w sezonie 2023, przeznaczona na zbiór od czerwca do końca sierpnia. Roślina wyróżnia się ciemno zieloną i zbitą różą, o drobnym, bardzo regularnym pączku. Odmiana cechuje się utrzymywaniem jakości przez długi okres po zbiorze.

🥦Odmiana Beany F1 polecana do zbioru jesienią. Roślina tworzy zbitą różę o wyrównanym pąku. Ważną cechą jest brak przerastania róży liściem. Odmiana polecana na zaopatrzenie rynku warzyw świeżych oraz do przetwórstwa.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności