Brytyjskie supermarkety racjonują żywność!

Brytyjskie supermarkety narzuciły surowe zasady, które mają zapobiec deficytom produktów na półkach sklepowych. Nowe restrykcyjne przepisy mają uniemożliwić konsumentom zakup nadmiernej ilości żywności.

Od kilkunastu dni brytyjskie sieci notują rekordowe obroty, jednak produktów na półkach brakuje. Konsumenci gromadzą produkty, ale nie starcza ich dla wszystkich zainteresowanych. Nowe rozwiązania mają pozwolić na racjonalne zakupy i dostępność dla wszystkich.

Dotyczy to sieci Tesco, Asda, ale także Aldi i Lidl – wszystkie te markety wprowadzają ograniczenia na zakup produktów.

Tesco od czwartku zezwala na zakup tylko trzech produktów przez jednego klienta. Poza tym sieć zamknęła wszystkie kasy na dziale mięsnym, rybnym, z delikatesami i sałatkami, aby uniknąć pomyłek. Upomina także kupujących, którzy mają taką możliwość o wybranie on-line opcji „kliknij i odbierz” lub zakupów w sklepie, aby zwolnić miejsca na dostawę do domu dla osób starszych.

Sieć Asda podobnie – trzy produkty na jednego klienta. Lidl również wprowadza limity – cztery artykuły na konsumenta.

Poza tym, sieci wezwały rząd do zniesienia ograniczeń na przewóz żywności przez ciężarówki dostawcze, żeby można było zwiększyć dostawy. 

Źródło: theguardian

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności