yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościBury Maszyny Rolnicze: otwarto nową halę produkcyjną

Bury Maszyny Rolnicze: otwarto nową halę produkcyjną

W nowym zakładzie produkcyjnym firmy Bury Maszyny Rolnicze w Woźniakowie k. Kutna w miniony piątek, 23 lutego, otwarto oficjalnie m.in. zautomatyzowany magazyn z częściami, halę produkcyjną oraz linię do kontroli sprawności opryskiwaczy. Można w niej nie tylko sprawdzić parametry opryskiwaczy trafiających do klientów, ale także świadczyć usługi kontroli posiadanego sprzętu. Inwestycja kosztowała ponad 5 mln złotych i częściowo była sfinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Jak informował właściciel firmy, Wojciech Bury, celem przedsięwzięcia było m.in. skrócenie czasu oczekiwania na zamówione opryskiwacze. W nowej hali możliwe jest montowanie sprzętu pod zamówienie indywidualnych klientów. Na 2 tys. metrów kwadratowych jest miejsce na montaż i składowanie gotowych maszyn. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w niezbędny sprzęt do pracy monterów.

W. Bury, podczas otwarcia nowej hali, wspominał czasy, gdy nowe rozwiązania rozrysowywał m.in. swoim współpracownikom-spawaczom na ściankach działowych zakładu. Dziś czasy się zmieniły, zmienili się ludzie i technologie. Dziś – jak stwierdził W. Bury – nie ma chyba sensu remont starego zakładu, bo nie sposób sprostać nowym wymaganiom rynku (a takie było pierwotnie założenie właściciela firmy). Trzeba iść do przodu. W jednej z części nowej hali będzie możliwa praca na sześciu stanowiskach do montażu nowych maszyn. To nie tylko pozwoli na przyspieszenie realizacji dotychczasowych zamówień, ale także otworzy możliwości współpracy z nowymi klientami, także zagranicą.

Znacznemu przyspieszeniu ulegnie czas oczekiwania na części i składowe maszyn, niezbędnych do budowy nowych maszyn. W hali nowego obiektu wyznaczono magazyn (o powierzchni ok. 800 m2), w którym – oprócz standardowych, tradycyjnych regałów – zainstalowane zostały w pełni zautomatyzowane regały magazynowe o wysokości 10 metrów (powierzchnia półek to 100 m2). Odpowiedzią na jedno kliknięcie operatora są wjeżdżające na otwartą, dolną półkę „szafy” części. Ta automatyzacja zastępuje pracę magazynierów. Być może w przyszłości wydawanie części będzie jeszcze bardziej usprawnione i sterowane w komputera centralnego firmy. To udogodnienie będzie z pewnością miało także wpływ na przyspieszenie realizacji zamówień na części zamienne części do maszyn firmy Bury Maszyny Rolnicze – tak do serwisu, jak i do realizacji indywidualnych zamówień.

Dużo uwagi podczas zwiedzania nowego obiektu w Woźniakowie poświęcono stanowisku do kontroli sprawności opryskiwaczy. To tutaj można ocenić czy wypuszczany na rynek sprzęt spełni oczekiwania odbiorców i norm dotyczących techniki ochrony upraw. Stanowisko do kontroli opryskiwaczy zostało wyposażone w nowoczesny stół rowkowy, dzięki czemu można skontrolować rozkład poprzeczny cieczy. Jak informował Marek Janus z firmy Ekotronik (wyłączny importer rozpylaczy rolniczych i sadowniczych Lechler oraz dostawca stacji meteorologicznych Pessl Instruments – IMETOS®), za jednym przejazdem można tu sprawdzić belki opryskiwaczy o szerokości do 24 m.

W oficjalnym otwarciu nowej hali produkcyjnej w Woźniakowie wzięli udział przedstawiciele resortu rolnictwa, władz samorządowych województwa łódzkiego, gminy i powiatu kutnowskiego oraz łowickiego, izb rolniczych, a także licznie reprezentowani krajowi i zagraniczni kontrahenci firmy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Tekst i zdjęcia: Dorota Łabanowska-Bury

 

Dorota Łabanowska-Bury
Dorota Łabanowska-Bury
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie w specjalizacji Ochrona Roślin. Bezpośrednio po studiach rozpoczęła pracę w brytyjskich konsorcjum biorącym udział w projekcie UE, a skupiającym się na poszukiwaniu ekologicznych metod ochrony warzyw przed szkodnikami z wykorzystaniem owadów pożytecznych. Był to również wkład w pracę doktorską, którą obroniła w 2008 r. Przez blisko 3 lata pracowała na stanowisku asystenta, później adiunkta w Zakładzie Ochrony Roślin Instytutu Warzywnictwa w Skierniewicach. Podczas studiów odbyła szereg zagranicznych praktyk studenckich, brała udział w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach i seminariach naukowych. Od maja 2011 r. pracuje na stanowisku redaktora w „Haśle Ogrodniczym”, „Magazynie Praktycznego Sadownictwa SAD”, a od stycznia 2014 r. prowadzi także miesięcznik „Truskawka, Malina, Jagody”.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl