Cebula bez łez?

fot. pixabay

Pojawiła się nowa odmiana cebuli sprzedawana pod marką Sunions. Obecnie wprowadzana jest na rynek w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Co ciekawe – Sunions nie wywołuje łez, a jest to wynikiem kilku dekad prac hodowlanych.

Wprowadzenie nowej odmiany cebuli z takimi właściwościami spotyka się z dużym zainteresowaniem konsumentów i mediów. Nic dziwnego, z pewnością każdy z nas sam chciałby się przekonać, jak kroi się taką cebulę w praktyce.

Nowa odmiana cebuli została opracowana przez dział nasion firmy BASF. Oprócz tego, że cebula przy krojeniu nie wywołuje łez, dodatkowo podczas gdy tradycyjne odmiany z wiekiem stają się coraz ostrzejsze, ta odmiana z czasem mięknie i staje się słodsza.

Sprzedaż pilotażowa nowej odmiany cebuli rozpoczęła się we Włoszech w grudniu 2021 roku oraz w Wielkiej Brytanii i Francji w styczniu 2022 roku. W Niemczech pojawi się na półkach supermarketów od lutego. Została wprowadzona także na rynek w USA i Kanadzie w 2017 roku oraz w Hiszpanii w 2020 roku. Świeża cebula jest sprzedawana przez partnerów handlowych pod marką Sunions®. Jeśli Sunions® zostanie dobrze przyjęty przez konsumentów w fazie pilotażowej, sprzedaż zostanie rozszerzona w następnym sezonie.

 

Źródło: sunions.co.uk

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności