yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCebulowe Warsztaty Polowe w ramach Agro Akademii

Cebulowe Warsztaty Polowe w ramach Agro Akademii

31 sierpnia w miejscowości Cienciska koło Strzelina na polu Państwa Janowskich firma BASF wraz z partnerami: ADOB, Agrarada, Flortom oraz Monsanto zorganizował Cebulowe Warsztaty Polowe w ramach Agro Akademii.

W trakcie spotkania przekazano wiele ciekawych informacji z zakresu agrotechniki. Radosław Grabowski poruszył tematykę doboru odmian do uprawy. Zwracał uwagę na szeroką ofertę cebul firmy Monsanto, zarówno tych w typie Rijnsburger jak i hiszpańskim. Akcentował fakt, że uznana na rynku odmiana Sv4774 NW F1 (typ hiszpański) nie wytworzyła w bieżącym zimnym początkowo sezonie pędów kwiatostanowych a niektóre odmiany „wybiły” znacznie w kwiat.

Radosław Grabowski

Włodzimierz Prus z firmy ADOB mówił o żywieniu roślin cebuli. Podkreślał, że w intensywnej uprawie cebuli, gdzie celem jest bardzo wysoki plon dobrej jakości, niezbędne jest optymalne zaopatrzenie roślin w mikroskładniki. Specjalista firmy nawozowej akcentował role miedzi w wykształcaniu i wybarwianiu łusek zewnętrznych. Warto pamiętać, że pierwiastek ten można dostarczyć roślinom dolistnie wykorzystując do tego celu nawóz ADOB Cu IDHA.

Włodzimierz Prus

Maciej Wita z firmy BASF kompleksowo przedstawił możliwości stosowania środków ochrony roślin niemieckiego koncernu w produkcji cebuli. Zalecał wybór herbicydu Stomp Aqua 455 SC. Rekomendował w profesjonalnym programie ochrony cebuli na początku wegetacji stosowanie preparatu Signum 33 WG (teraz fungicyd ten w etykiecie ma uwzględniona, uciążliwa w ostatnich latach chorobę o nazwie Stemphylium). Doradca wyliczał także zalety preparatów Cabrio Duo 112 EC, Acrobat MZ 69 WG oraz Polyram 70 WG.

Maciej Wita

Producenci przybyli do Cienciska mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat przechowywania cebuli. Radosław Dziemiańczyk mówił o prawidłowym dosuszaniu główek oraz warunkach jakie należy utrzymać przy długoterminowym składowaniu towaru. Ponadto przedstawiciele firmy Agrarada pokazali sprzęt do cebuli –kopaczkę marki Holaras, przyczepę VAIA, deszczownie FERBO. Na zakończenie spotkania rozlosowano ciekawe nagrody.

Więcej w naszych czasopismach: „Warzywa” i „ Hasło Ogrodnicze”.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Marcin Bartczak

Marcin Bartczak
Marcin Bartczak
Absolwent Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczego (UP) w Poznaniu. Bezpośrednio po ukończeniu studiów magisterskich został słuchaczem studium doktoranckiego przy Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP w Poznaniu, gdzie w 2007 r. uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych w zakresie ogrodnictwa. Obecnie jako redaktor naczelny ogólnopolskiego czasopisma pt. „Warzywa”, poruszającego w poszczególnych działach problematykę z zakresu ekonomii, uprawy, nowości odmianowych, ekologii, ochrony, a także niezmiernie istotną – dotyczącą mechanizacji upraw i przechowalnictwa, dba o przekaz Czytelnikom najnowszych wyników nauki i praktyki warzywniczej oraz sadowniczej. W pracy zawodowej ze szczególnym zaangażowaniem poświęca się analizom opłacalności produkcji ważnych gospodarczo gatunków warzyw.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl