Cena cebuli na Ukrainie ponownie wzrasta

Jak kształtować się będzie cena cebuli w najbliższych tygodniach? Wielu z nas zastanawia się na ową kwestią… Pewnym odniesieniem może być aktualna sytuacja na Ukrainie, gdzie cena cebuli ponownie zaczęła wzrastać.

Jak informuje serwis EastFruit, aktualny tydzień przyniósł tendencję wzrostową cen cebuli na Ukrainie. Wielu producentów z tamtejszych regionów wskazuje, że przyczyną owego zjawiska jest zmniejszająca się podaż, a także wysoki popyt wśród odbiorców hurtowych.

Jak bardzo podrożała cebula na Ukrainie? Na ten moment stawki, których oczekują tamtejsi producenci, zamykają się w przedziale 38-45 UAH za kilogram, czyli 4,18-4,95 zł. Porównując z końcem ubiegłego tygodnia, wspomniane ceny oznaczają 10% wzrost.

Warto zaznaczyć, że wzrost stawek nie zniechęca konsumentów. Wręcz przeciwnie, popyt rośnie z każdą chwilą. Tymczasem, ukraińskie gospodarstwa wyprzedały już niemal całe zapasy cebuli i tylko niektórzy są jeszcze w stanie zaoferować warzywo, lecz nie wszyscy chcą się go pozbywać, gdyż liczą na uzyskanie wyższego wynagrodzenia w przyszłości.

Zdaniem ukraińskich producentów, tendencja wzrostowa cen cebuli w najbliższym czasie zdoła się utrzymać. Zmian możemy upatrywać dopiero w momencie, w którym na rynku pojawi się produkt z nowych upraw. Wówczas podaż wzrośnie, a stawki spadną.

Czy przedstawiona sytuacja będzie miała wpływ na polski rynek warzyw? W pewnym stopniu tak. W ostatnich miesiącach odbiorcy z Ukrainy dość często szukali dostawców z Polski. Pogłębiający się niedobór warzywa w tamtejszych stronach może więc uwydatnić owe zjawisko. Większy popyt da z kolei krajowym producentom większe możliwości.

Źródło: east-fruit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności