yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCena ziemniaków pozostaje niestabilna. Jak kształtuje się w dniu dzisiejszym?

Cena ziemniaków pozostaje niestabilna. Jak kształtuje się w dniu dzisiejszym? [01.07.2022]

Sytuacja w handlu hurtowym, jeśli chodzi o młode ziemniaki, niestety nie jest stabilna i wszystko zależy od podaży w danym momencie. Ogromny wpływ mają również aktualne upały. Jak więc przedstawiają się ceny na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach?

Producenci oferujący młodego ziemniaka na rynku hurtowym w Broniszach muszą liczyć się z nieustannie zmieniającymi się warunkami w handlu. Nasilające się upały dość mocno wpływają na podaż warzywa a główny handel odbywa się nocą. W godzinach szczytu zauważalne są spadki w podaży, ale również w zainteresowaniu ze strony kupujących, którzy unikają wysokich temperatur. Ceny pozostają zależne od oferowanej odmiany, jednak oscylują na niższym poziomie aniżeli w poprzednich tygodniach. Ile więc uzyskamy za poszczególne odmiany?

Producenci oferujący młode ziemniaki odmiany Irga wciąż mogą liczyć na nieco większe stawki. Różnica nie jest jednak już tak duża ze względu na fakt, iż Irgi pojawiło się znacznie więcej niż pozostałych odmian, co zmniejszyło jej wartość. Tak więc, Irga przyniesie nam ciut więcej zysku, jednak nie tyle, co chociażby miesiąc temu. Na ten moment możemy przyjąć, że jej ceny oscylują w przedziale 15,00-20,00 zł za 15 kilogramowy worek, natomiast pozostałe odmiany adekwatnie kilka złotych mniej.

Warto także wspomnieć o sytuacji starych ziemniaków, które stały się praktycznie niezauważalne na rynku hurtowym w Broniszach. Zdarza się, że spotkamy się z paletą lub dwoma u hurtowników, jednak rolnicy przestali już dowozić ubiegłoroczny towar. Końcowi dobiega również import starych ziemniaków z Holandii. W najbliższym czasie podaż tego produktu spadnie do zera, przy czym już na ten moment bardzo ciężko znaleźć go na rynku, który został przejęty przez ziemniaka młodego.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl