yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny paliw znów w górę

Ceny paliw znów w górę

Widzieli Państwo już nowe ceny paliw na stacjach? Niestety, tym razem nie jest to wynik propagandy – te stawki zostaną z nami na dłużej. PKN ORLEN opublikował nowy cennik obowiązujący od 3 marca. Jak sytuacja przedstawia się w praktyce?

Pokłosie konfliktu na Ukrainie widzimy na każdej płaszczyźnie. Wszelkie surowce drożeją a sytuacja zdaje się nie kierować na odpowiednie do poprawy tory. PKN Orlen opublikował nowy cennik. Niestety, tak jak wspominaliśmy – niskich cen tam nie zobaczymy…

Ile aktualnie zapłacimy za olej napędowy? Cena w hurcie to 6,20 zł za litr (PKN Orlen). Wszyscy wiemy jak to wygląda na stacjach paliw. Nie raz słyszeliśmy, w rozmowach z producentami z poszczególnych województw, że stawki, w zależności od miejsca, sięgają 6,40 czy nawet 6,60 za litr.

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, co stanie się, gdy stawka VAT zostanie ponownie naliczona do cen na tym poziomie… Jeszcze niedawno każdego przerażała myśl, że spotkamy się wtedy z kosztami rzędu 7 zł za litr. Teraz sytuacja ma się znacznie gorzej… Trzeba przyznać – niemal 8 zł za litr nie brzmi zachęcająco.

Dlaczego ma to miejsce? Znaczące podwyżki na stacjach to wynik trwającego konfliktu na Ukrainie. Niepewność dostaw, rosnące koszty transportu czy złoty słabnący względem dolara – to tylko część problemów, przez które obserwujemy taki stan rzeczy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ropa naftowa stale drożeje. W czwartek, w godzinach porannych (3 marca), jej cena osiągnęła 116 dolarów za baryłkę. Aktualnie pozostaje na poziomie 107 dolarów, jednak wciąż jest to nieakceptowalny poziom. Patrząc na zmiany w ciągu ostatnich 10 dni, widzimy znaczny przyrost.

Co więcej, nie zapowiada się na to, aby w najbliższym czasie wystąpił trend malejący. Wręcz odwrotnie…

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl