Ceny polskich pomidorów i ogórków gwałtownie spadają – rynek Bronisze – 6.05.2022 r.

Wraz z polepszeniem się warunków pogodowych ilość oferowanych pomidorów i ogórków gwałtownie się zwiększyła. To niestety wpłynęło na ich ceny, które są zdecydowanie mniej satysfakcjonujące. Ile aktualnie otrzymamy za warzywa?

Podaż polskich pomidorów znacznie się zwiększyła. Niestety skutkiem takiego zjawiska są odczuwalne obniżki cen. W ramach przypomnienia, przed długim weekendem mogliśmy spodziewać się cen rzędu 70-80 zł za 6 kilogramowy karton. Aktualnie nie wygląda to optymistycznie i można by rzec, że stawki są niemalże letnie. Ile więc otrzymamy za wspomniany karton 6 kilogramowy?

Na ten moment ceny kształtują się w przedziale 40-50 zł, co przekłada się na stawki rzędu 6,66-8,33 zł za kilogram. Liczy się tu głównie kaliber i typ odmianowy. Za drobniejsze sztuki otrzymamy niestety jeszcze mniej. Tutaj stawki oscylują na poziomie 30 zł, czyli 5 zł za kilogram.

Jeśli chodzi o konkurencję pośród pomidorów możemy mówić o niedobitkach flandryjskich (belgijskich) pomidorów gałązkowych. Niemniej, stanowi to zaledwie ułamek względem polskiego towaru.

Podobnie sprawy mają się w przypadku ogórków. Zarówno ogórek kolka jak i szklarniowy sprzedawany jest w przedziale od 5 do 6,5 zł za kilogram. Jedyną pozytywną wiadomością jest brak zagranicznej konkurencji. Przynajmniej tej oficjalnej, gdyż wciąż dochodzą nas słuchy o podszywaniu się ogórków pochodzących z Rosji pod nasze krajowe warzywo.

Do takiego stanu rzeczy na rynku niewątpliwie przyczyniła się słoneczna pogoda. Wystarczyło kilka słonecznych dni, by warzywa zaczęły szybciej dojrzewać, co spowodowało zwiększoną podaż i niestety niższe ceny.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Wypadek z udziałem traktorzysty
  2. szklarnia_bracie_Chrzan-pomidor-malinowy (5)
  3. orka ciągnik praca
  4. Traktor leżący na dachu po wypadku

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności