Ceny polskich pomidorów i ogórków. Jakich stawek można oczekiwać? [21.06.2022]

Fotografia poglądowa

Mogłoby się wydawać, że sytuacja w handlu pomidorami i ogórkami jest dość stabilna, niemniej, czas pokazuje, że wszystko jest zależne od podaży, która w ostatnim czasie wpłynęła na bardziej korzystną sytuację dla producentów. Jakich cen możemy oczekiwać na rynku hurtowym w Broniszach?

Producenci na rynku hurtowym w Broniszach, posiadający w swojej ofercie ogórka, mogą aktualnie oczekiwać znacząco lepszych cen . W ubiegłym tygodniu towaru na rynku było dość sporo, przez co stawki spadły do zaledwie 2,00-3,00 zł za kilogram. Sytuacja jednak nieco się zmieniła i chwilowo warzywo występuje w mniejszych ilościach. Tym samym, producenci mogą oczekiwać stawek na poziomie 4,00-5,50 zł. Podobnie wygląda to w przypadku ogórka gruntowego. „Kolka” przyniesie nam zysk rzędu 4,00-5,00 zł.

Mówiąc o pomidorach czerwonych trzeba mieć na uwadze ceny rzędu 20,00-24,00 zł za 6 kilogramowy karton, czyli 3,33-4,00 zł za kilogram. W przypadku pomidorów malinowych możemy uzyskać natomiast stawki na poziomie 25,00-30,00 zł, również za 6 kilogramowy karton. W przeliczeniu daje nam to 4,16-5,00 zł za kilogram. Wszystko zależy także od skali zakupu. Paletowe ilości producenci decydują się sprzedać w cenach 20-30% niższych.

Related Posts

  1. Henryk Kowalczyk wyjaśniający ustawę dotyczącą węgla

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności