yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCiągnik z siewnikiem sprawcą zniszczeń

Ciągnik z siewnikiem sprawcą zniszczeń

Informowaliśmy ostatnio o zdarzeniu, w którym ucierpiał rolnik a konkretniej jego maszyna. Tym razem sprawy wyglądają nieco inaczej. Kierowca ciągnika z podczepionym siewnikiem przejechał pod zabytkowymi bramami w Łagowie. Obie odniosły uszkodzenia.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 26 marca. Sprawca uszkodził dwie zabytkowe bramy po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kim był – ustaliła świebodzińska policja. Policjanci po przeprowadzeniu wywiadów w terenie, a także przejrzeniu zapisów z kamer ustalili, że pod bramami przejechał ciągnik z siewnikiem. Zajęli się poszukiwaniem kierowcy.

Jak się okazało, ten już czekał na policjantów, gdyż wiedział, że tak czy inaczej zostanie odnaleziony. Był to obcokrajowiec pracujący w jednym z gospodarstw rolnych w okolicy. Skąd więc to całe zdarzenie? Jak tłumaczył, zasugerował się wskazaniami nawigacji GPS. Właśnie to skłoniło go do przejechania pod wspomnianymi zabytkowymi bramami. Ciągnięty siewnik zahaczył boki obu z nich.

Co więcej, zapewniał funkcjonariuszy, że czekał na miejscu zdarzenia, jednak nie wiedział komu ma zgłosić wyrządzoną szkodę. Jaki finał miała przedstawiona sytuacja? Sprawca został ukarany mandatem. Jeśli chodzi natomiast o szkody – zostaną one zrekompensowane z ubezpieczenia ciągnika.

Może się nam wydawać, że opisany przypadek to nic szczególnego i nie warto przykuwać do niego uwagi… Niemniej, ukazuje nam jak bardzo trzeba się pilnować na każdym kroku. Jeden mały błąd i może wydarzyć się tragedia. Tym razem na szczęście to tylko budowla, co prawda zabytkowa, jednak najważniejsze, że nikt nie ucierpiał. Prawda?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: poscigi.pl

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl