yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCła na eksport wszelkich produktów z Ukrainy spadną do zera?

Cła na eksport wszelkich produktów z Ukrainy spadną do zera?

KE po prośbach prezydenta Zełenskiego o wsparcie gospodarcze Ukrainy, zdecydowała się na zniesienie obowiązujących ceł. Tak więc, Ukraina będzie mogła swobodnie eksportować wszelkie towary bez żadnych ograniczeń.

Zawieszenie obowiązujących ceł na import produktów z Ukrainy do Unii Europejskiej będzie obowiązywało przez najbliższy rok. Dotyczy to również wszystkich unijnych środków antydumpingowych i ochronnych stosowanych wobec ukraińskiego eksportu stali. KE nie widzi przeszkód i uważa, że jest to konieczny krok w celu wsparcia pogrążonego w wojnie kraju.

Co prawda, wolny handel pomiędzy UE a Ukrainą miał miejsce już od roku 2016, kiedy to cła na dużą część towarów zostały zniesione, ograniczone lub miały zostać zniesione do 2023 roku na podstawie pogłębionej i kompleksowej umowy o wolnym handlu. Niemniej, aktualnie mamy do czynienia z wprowadzeniem braku jakichkolwiek przepisów ograniczających. Tak więc, możemy spodziewać się, że import towarów z Ukrainy znacznie wzrośnie, a w tym – import produktów rolnych.

Takie działania są oczywiście poparte aktualną sytuacją na Ukrainie, która uniemożliwia eksport tamtejszych towarów na rynki zagraniczne. Niemniej, mamy nadzieję, że polscy producenci zarówno warzyw jak i zupełnie innych produktów nie będą musieli zmagać się z nadwyżką podaży i co za tym idzie – niższymi cenami.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl