Co ciekawego będzie na targach TSW 2023 w Kielcach?

Maszyny Targi TSW

Traktory do prac w sadach i na uprawach warzyw, kombajny do zbioru, maszyny zastępujące pracę wielu osób zobaczą zwiedzający Targi Sadownictwa i Warzywnictwa już 18 i 19 stycznia, w tym roku na terenie Targach Kielce. Wstęp bezpłatny!


Targi Sadownictwa i Warzywnictwa  to wydarzenie uznawane jest za jedno z największych w branży w Europie Środkowo – Wschodniej. Najbliższa edycja po raz pierwszy będzie miała miejsce na terenie Targów Kielce w środę i czwartek, 18 i 19 stycznia.

Wstęp jest bezpłatny po rejestracji na:
https://tsw.pl/visitor/register
Około 300 wystawców, w tym ponad 50 zagranicznych firm, będzie prezentowało ofertę, a w niej ciągniki, kombajny, maszyny, urządzenia i wyposażenie, chłodnie i przechowalnie,
konstrukcje chroniące uprawy, nawozy, środki ochrony, biostymulanty.

Specjalistyczne ciągniki do pracy w sadach i na uprawach warzyw
Zwiedzający przyjrzą się propozycjom specjalistycznych ciągników do pracy między rzędami drzewek i krzewów oraz na uprawach warzyw. Firma Rolsad przywiezie pojazdy marki Solis. AMG pokaże ciągniki Landini wraz z nowością Rex 4 z automatyczną skrzynią biegów. Hydro-Masz zaprezentuje kompaktowe ciągniki TYM, zaś Agri – Handler – uniwersalne traktory marki Steyr. Zwiedzający przyjrzą się też nowościom marki Iseki – będą ciągniki do pracy w sadach i ogrodnictwie. Traktory do pracy w warzywach i między rzędami zaoferują też Massey Ferguson i Deutz – Fahr, zaś przedsiębiorstwo Elrol przywiezie ciągniki marki Lovol – będą nowości.

Ciekawą nowością targów dla nich będzie maszyna, która ułatwi prace związane ze ściółkowaniem – formuje zagon z wykorzystaniem aktywnej glebogryzarki i aktywnego wału dogniatającego, rozkłada agrowłókninę, obsypuje jej brzegi, wycina otwory tam, gdzie mają być sadzone rośliny i rozkłada przewody nawadniające. Przywiezie ją przedsiębiorstwo Agrimpex, które zaprezentuje także folię biodegradalną i kompostowalną w glebie, a jej zastosowanie także zmniejsza ilość robót przy uprawie. Pomocne są też sadzarki karuzelowe i chwytakowe do rozsady, sadzarki szkółkarskie, pielniki z opryskiwaczem, które na targi przywiezie firma Solan.

Przechowywanie i pakowanie
Owoce i warzywa po zbiorach wymagają odpowiedniego sposobu przechowywania, więc w
wydarzeniu wezmą udział też przedsiębiorstwa zajmujące się chłodnictwem i
przechowalnictwem – m.in. Enreco, firmy dostarczające maszyny do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw – między innymi Milbor PMC, Sorpac, STAS. Sunpack i Wimar zaprezentują szeroki wybór materiałów do pakowania ręcznego i automatycznego. Zaś Sinclair zaoferuje etykiety, maszyny do etykietowania i wsparcia technicznego.
Właściciele plantacji owoców i warzyw znajdą więc na Targach Sadownictwa i
Warzywnictwa wszelkie pojazdy, maszyny i urządzenia, dzięki którym ich prace będę
efektywniejsze i mniej kosztowne. 

Wydarzenie w Kielcach na Targach TSW 2023 już w środę i czwartek, 18 i 19 stycznia br.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Jakość marchwi w marketach
  2. Produkcja rozsady kalafiora (fot. 21.01.2021 r.)

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności