Co stanie się z gruntami z wygasających umów dzierżaw?

fot.: MRiRW

W ubiegłym tygodniu Henryk Kowalczyk, wraz z Zarządem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”, członkami Kierownictwa KOWR oraz Szefem Gabinetu Politycznego, rozmawiał na temat rozdysponowania gruntów z wygasających umów dzierżaw.

Wyłączenia gruntów z dzierżawy

Podczas spotkania poruszono temat tyczący się procesu rozdysponowania gruntów z wygasających umów dzierżaw, co do których dzierżawcy nie wywiązali się z ustawowego obowiązku wyłączenia z umów 30% powierzchni.

Co więc stanie się z owymi gruntami? Wicepremier Kowalczyk podkreślił, że zapis ustawowy o zakończeniu tych umów dzierżaw jest jednoznaczny i będzie realizowany.

Dyrektor KOWR Waldemar Humięcki zwrócił uwagę, że powracające do KOWR grunty podlegają procesowi wtórnej restrukturyzacji i będą rozdysponowane zgodnie z obowiązującymi w KOWR zasadami, w szczególności w formie przetargów ograniczonych dla rolników indywidualnych.

Kontrole poddzierżaw

Na spotkaniu rozmawiano również o problemach wynikających z poddzierżawy. Występują one w incydentalnej skali w stosunku do umów dzierżaw na gruntach ZWRSP.

Aktualnie poddzierżawy są przedmiotem kontroli przez organy wewnętrzne KOWR a także organy zewnętrzne. W zależności od wyników będą podjęte decyzje co dalszego ich funkcjonowania.

Ocena przetargów

Podczas dyskusji oceniono także rozdysponowanie gruntów na sprzedaż i dzierżawę.

Źródło: MRiRW

Related Posts

  1. Licznik prądu

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności