yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCoraz więcej kapusty na rynku hurtowym

Coraz więcej kapusty na rynku hurtowym

Na rynkach hurtowych od pewnego czasu możemy natrafić na zarówno młodą kapustę białą jak i pekińską. Jak kształtuje się sytuacja warzyw i jaki ceny kształtowały się w ubiegły piątek?

Zacznijmy od młodej kapusty białej. Na rynku hurtowym w Broniszach podaż warzywa nie jest jeszcze tak duża, ale niestety ceny, na które możemy liczyć już teraz są dalekie od oczekiwań. Stawki zależą od wielkości główki. W przypadku, w którym do klatki zmieści się 5 sztuk możemy oczekiwać 4 zł za jedną. Natomiast, gdy będzie to mniejszy kaliber i zmieścimy ich 6-8, możemy spodziewać się stawek na poziomie 3 zł za jedną. Produkt na tą chwilę cieszy się zainteresowaniem wśród klientów i rolnicy przyjeżdżający na rynek mogą spodziewać się, że uda się im sprzedać cały towar.

Znacznie dłużej na rynku możemy cieszyć oczy młodą kapustą pekińską. Producenci oferują ten produkt od około miesiąca, niemniej, niestety nie uzyskamy za niego wysokiego wynagrodzenia. Początkowo cena kształtowała się w granicach 6 zł i była dość obiecująca, jednak aktualnie zaliczyła dość odczuwalne spadki. Za kilogram krajowej, młodej kapusty pekińskiej uzyskamy zaledwie 2-3 zł. Porównując te ceny z ubiegłym rokiem możemy zauważyć, że wspomniane stawki na siebie nachodzą, co jest szczególnie przykre na wzgląd kosztów produkcji, które zdecydowanie wzrosły i wymagają od nas wielu poświęceń.

Co warto wspomnieć, nie tak dawno temu producenci obawiali się, że cena zeszłorocznej kapusty białej dość mocno się pogorszy, gdyż stawki oscylowały na poziomie 1,50-1,75 zł za kilogram, jednak na ten moment sytuacja się na szczęście wyklarowała i rolnicy otrzymają nieco więcej – 2 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl