yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCorteva wprowadza nowe produkty biologiczne na rynek

Corteva wprowadza nowe produkty biologiczne na rynek

Corteva Agriscience ogłosiła rozszerzenie oferty o nową serię produktów z linii biologicznej wspierających rozwój i ochronę roślin. W ramach portfolio, pod nazwą Corteva biologicals, dostępne będą produkty mikrobiologiczne, nawozy organiczne, biologiczne środki ochrony roślin i preparaty feromonowe. W ten sposób firma chce wspierać producentów upraw rolniczych i ogrodniczych w dostosowywaniu się do nowych wymagań rynku, w tym Zielonego Ładu.

W nowej ofercie firmy Corteva Agriscience są produkty naturalnego pochodzenia, które uzupełniają konwencjonalne rozwiązania ochrony roślin, wspierając oczekiwania konsumentów dotyczące bezpieczeństwa żywności i realizując cele określone w ramach zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience 2030.

Na rynku polskim, jako pierwsze z serii biologicals, dostępne są preparaty Utrisha™ N, BlueN® i Kinsidro™ Grow.

“Produkty z linii biologicznej są odpowiedzią Cortevy na wyzwania, przed jakimi stoi obecnie rolnictwo. Naturalnie poprawiają wigor i zdrowotność roślin a tym samym zwiększając ich plony. Wspieramy producentów oferując im wszystkie dostępne narzędzia i pokazując jak je łączyć w celu uzyskania najlepszych wyników,” – mówi Przemysław Szubstarski, dyrektor Corteva Agriscience w Polsce.

„Na całym świecie, szczególnie w Europie, wycofywane są substancje czynne, z których rolnicy korzystali przez ostatnie lata. Aby ochronić uprawy i zapewnić konsumentom bezpieczną żywność, rolnicy będą coraz częściej korzystać z rozwiązań łączących ochronę konwencjonalną z biologiczną. Od rolników wymaga się również ograniczenia stosowania nawozów, aby poprawić jakość wód powierzchniowych i ograniczyć emisje gazów cieplarnianych,” – dodaje Szubstarski.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Preparaty biologiczne mogą być stosowane jako uzupełnienie konwencjonalnych rozwiązań. Pozwalają zmniejszyć liczbę wykonywanych zabiegów, pozytywnie wpływają na plonowanie, a ponadto poprawiają ekosystem, polepszają strukturę gleby i wzmacniają różnorodność mikrobiologiczną. Warto podkreślić, że produkty z linii biologicznej Corteva zostały gruntownie przebadane z uwzględnieniem wielu zmiennych, w różnych warunkach
i środowiskach, dlatego zapewniają sprawdzoną, przewidywalną skuteczność.

Do produkcji nowych środków biologicznych Corteva wykorzystuje substancje pochodzenia naturalnego, które mają pozytywny wpływ na wielkość i jakość plonów, a równocześnie są bezpieczne dla środowiska. W produktach mikrobiologicznych są to m.in. specjalnie wyselekcjonowane bakterie zasiedlające część nadziemną roślin, które mogą pobierać azot z atmosfery i przekształcać go w formę dostępną dla roślin. Nawozy z serii biologicals mają działanie biostymulujące, pomagają roślinom pobierać składniki odżywcze z gleby, a następnie wykorzystywać je w bardziej skuteczny sposób. W efekcie poprawiają metabolizm roślin, zwiększają ich potencjał plonotwórczy, a także pomagają roślinom lepiej reagować na stresy środowiskowe, takie jak brak wody, nadmierne temperatury lub przymrozki. Biologiczne środki ochrony roślin z nowej linii mają działanie bezpośrednie (np. preparaty zawierające grzyb Beauveria bassiana, który zabija szkodniki) lub pośrednie (środki aktywizujące naturalne mechanizmy obronne roślin).

Utrisha™ N zawiera bakterie Methylobacterium symbioticum, które mają zdolność pobierania azotu z powietrza. Bakterie M. symbioticum tworzą kolonie o różowym kolorze, które absorbują długie fale światła. Wytwarzana metylobamina absorbuje światło ultrafioletowe i w ten sposób działa jak antyoksydant redukujący stres powodowany przez promieniowanie UV. Umożliwia to roślinie wykorzystanie większej ilości światła, a więc większą aktywność fotosyntetyczną. Utrisha™ N przechwytuje azot atmosferyczny (N2) i przetwarza go na jony amonowe (NH4+) z wykorzystaniem nitrogenazy. W czasach wysokich cen azotu, stosując Utrisha™ N rolnicy mogą ograniczyć nawożenie azotowe.

Produkt Utrisha™ N będzie też dostępny pod nazwą BlueN®. BlueN® został zarejestrowany nie tylko w uprawach rolniczych (zboża, rzepak, kukurydza, burak cukrowy, ziemniak, słonecznik, sorgo, soja i inne rośliny motylkowe, łąki i pastwiska), ale także w warzywniczych (burak ćwikłowy, czosnek, karczoch, seler, brokuł, cebula biała, kapusta, kalafior, endywia, biały i zielony szparag, szpinak, groch, bób, koper, sałata, melon, por, rzodkiew, arbuz, marchew, bakłażan, cukinia, ogórek, papryka, pomidor) oraz sadowniczych (jabłoń, grusza, truskawka, wiśnia, czereśnia, śliwa, brzoskwinia, morela, orzechy, winorośl). Produkt ten będzie oferowany w sieci sprzedaży Chemirol – partnera biznesowego Corteva w Polsce.

Kinsidro™ Grow to chroniony patentem nawóz organiczno-mineralny przeznaczony do stosowania dolistnego. Stałe, wysokie stężenie kwasów humusowych i duża zawartość kwasów fulwowych sprawiają, że Kinsidro™ Grow wykazuje wysoką aktywność biologiczną. Produkt charakteryzuje się sprawdzoną skutecznością, a także (w odróżnieniu od wielu innych dostępnych na rynku produktów humusowych) może być stosowany w małych dawkach. Kinsidro™ Grow wpływa na aktywność biologiczną roślin, zwiększa ilość chlorofilu, a tym samym poprawia wydajność fotosyntezy, a także pobudza wzrost oraz rozwój korzeni, pędów i liści. Po zastosowaniu Kinsidro™ Grow rośliny lepiej wykorzystują składniki pokarmowe, a ich tolerancja na stres jest większa.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl