Czy powstanie państwowa sieć sklepów spożywczych konkurencyjna dla Lidla i Biedronki?

W rozmowie z Money.pl wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń mówił o planach stworzenia państwowej sieci spożywczych. Według jego słów Polski Holding Spożywczy miałby nie tylko produkować żywność, ale i ją sprzedawać. 

Bylibyśmy obecni od pola do stołu. Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno uzupełnieniem tego, nad czym pracujemy, czyli obecności państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych– powiedział wiceminister. – Nie sugeruję, że tak wielka branża o tak dużym eksporcie i pozycji w polskiej gospodarce, będzie branżą znacjonalizowaną. To jest nierealne i niepotrzebne, ale chcemy być tam obecni, gdzie jesteśmy w stanie zapewniać rentowność produkcji rolnikom w dłuższej perspektywie czasowej – dodał także. 

Resort nie jest w stanie zbudować takiej sieci od podstaw, dlatego prawdopodobnym rozwiązaniem byłoby przejęcie którejś z już istniejących sieci sklepów.

źródło Money.pl

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności