Czy to koniec kultowej marki ciągnika? Sąd ogłosił upadłość Ursusa

O problemach finansowych marki Ursus słyszało się od dawna. Firma od kilku lat borykała się z poważnymi problemami finansowymi. W marcu złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Tymczasem Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił ten wniosek i ogłosił upadłość Ursusa. Czy to oznacza koniec spółki z 125-letnią historią?

Ciągnik Ursus C-330 to klasyk i z sentymentem będziemy na niego patrzeć. W produkcji warzyw chyba większość ogrodników rozpoczynało swoją działalność właśnie z tym sprzętem. Jednak spółka od wielu lat boryka się z poważnymi problemami finansowymi.

O ogłoszenie upadłości Ursusa wnioskowali wierzyciele Getin Noble Bank i PKO BP. Postanowienie sądu jest nieprawomocne, ale jest skuteczne i wykonalne z dniem jego wydania. W ubiegłym roku marka Ursus złożyła wniosek o postępowanie restrukturyzacyjne, jednak nie udało się tego przeprowadzić w cztery miesiące i w marcu br., aby uniknąć bankructwa, Ursus złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłosił upadłość Ursusa. Syndykiem została spółka KGS Restrukturyzacje.

źródło: money.pl

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności