Dania otwiera ogromną farmę wertykalną

Farma wertykalna. Fot. Nordic Harvest

Na obrzeżach Kopenhagi, hydroponiczna farma wertykalna będzie produkować 1000 ton roślin rocznie – to oznaka globalnego rozwoju.

Duński Nordic Harvest nawiązał współpracę z tajwańską pionową firmą techniczną YesHealth Group w celu stworzenia farmy-wieżowca. Rośliny są uprawiane na 14 ułożonych w stosy półkach o łącznej powierzchni ponad 7 tys. metrów kwadratowych. Uprawa całkowicie opiera się na hydroponice i oświetleniu LED. Dzięki energii wiatrowej jest to gospodarstwo całkowicie neutralne węglowo. Jednocześnie produkcja będzie zużywać 95% mniej wody w porównaniu do tradycyjnych metod. Rośliny planuje się uprawiać bez stosowania nawozów sztucznych i pestycydów. 

Na łamach portalu Futurism dowiadujemy się, że farma zapewni nawet 15 zbiorów w roku – bez potrzeby użycia gleby ani światła dziennego. Zautomatyzowane roboty będą wykorzystywane zarówno do sadzenia nasion, jak i późniejszej ich kontroli. Nordic Harvest przewiduje, że kolejne ogromne farmy mogą mieć duży wpływ na światowe dostawy świeżej żywności.

Źródło: Forsal za Futurism

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności