yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
Aktualności„Dążymy do tego, aby maksimum wartości dodanej zostało u rolnika”

„Dążymy do tego, aby maksimum wartości dodanej zostało u rolnika”

W Kolonii Pogorzel koło Osiecka odbyła się w piątek wspólna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka oraz komisarza ds. rolnictwa Unii Europejskiej Janusza Wojciechowskiego w sprawie zatwierdzenia Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027. Polska znalazła się bowiem wśród pierwszych 7 krajów, których plany zostały zatwierdzone przez Komisję Europejską.

Rolnictwo komplementarne

Szef resortu rolnictwa podkreślił dobrą współpracę z unijnym komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim. W zatwierdzonym przez Komisję Europejską Planie 17 mld euro przeznaczonych zostanie na płatności bezpośrednie.

– Zwracam uwagę na znaczące wsparcie dla młodych rolników, którzy przez pięć lat będą otrzymywali zwiększone płatności bezpośrednie – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk.

Szef resortu rolnictwa zwrócił również uwagę na znaczące wsparcie sektora hodowlanego, do którego, w ramach dopłat do dobrostanu zwierząt, ostatecznie dwukrotnie zwiększono ilość środków finansowych.

– Rolnictwo, które jest komplementarne, gdzie rozwija się harmonijnie produkcja roślinna i produkcja zwierzęca, jest tym modelem rolnictwa, do którego dąży dziś Unia Europejska – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

– Chcielibyśmy, aby w jak największym zakresie wartość dodana pozostała u rolnika. Tak, jak tutaj – w gospodarstwie, w którym gościmy, gdzie dodatkowo jest jeszcze przetwórstwo – dodał wicepremier.

Wsparcie rolnictwa

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że polskie rolnictwo w pełni wpisuje się w obecną strategię rolnictwa Unii Europejskiej.

– Jesteśmy w gospodarstwie, które jest przykładem skracania drogi od pola do stołu – podkreślił szef rządu.

Przypomniał jednocześnie o podjętych już i zrealizowanych działaniach na rzecz rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, w tym m.in. o dopłatach do nawozów czy wyrównania poziomu dopłat bezpośrednich dla około 97 proc. gospodarstw rolnych w Polsce.

Polska wieś jest fundamentem polskiej gospodarki, jest ostoją polskiej kultury – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl