Do Polski wróciło gorące lato. Jak długo się utrzyma?

Wtorek będzie najcieplejszym dniem w tym roku. Na najchłodniejszej Suwalszczyźnie temperatura wzrośnie do 30 stopni. W centrum  i na południu odnotujemy 33 stopnie powyżej zera. Najwyższa temperatura zostanie zanotowana w pasie od Kujaw po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Wielkopolskę gdzie będzie nawet 34 i 35 stopni. Dzień zapowiada się słonecznie i dopiero po południu miejscami pojawią się burze. Będzie ich jednak tak mało, że popada na zaledwie 20% obszaru Polski.

W środowy poranek dużo chmur w całym kraju i na południu , wschodzie oraz środkowym południu możliwe będą burze z silnymi opadami deszczu, wichurami i dużą ilością wyładowań atmosferycznych. Burzowo tutaj będzie do środowego popołudnia po czym zjawiska burzowe powinny się wyciszać. Na zachodzie sucho i słonecznie ale chłodniej- 22/25 stopni. Na pozostałym obszarze jeszcze powyżej 25 stopni.

Od czwartku do niedzieli opady zanikną a w ich miejsce zawita duża ilość słońca. Zrobi się jednak dużo chłodniej. Nocami zaledwie 8/12 stopni. W najcieplejszym momencie dnia można będzie liczyć na 18/23 stopnie na północy i wschodzie do 23/26 stopni na pozostałym obszarze. Od czwartku również nieco silniej powieje w porywach do 55 km/h.

Łukasz Sieligowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności