Do większości Polski wracają przymrozki

fot. łs

W poniedziałek nad ranem temperatura powietrza spadnie do nawet -5 stopni przy gruncie…

Ostatnie poranki przymrozki przynosiły głównie na północy kraju. Przykładowo w niedzielę o świcie szron pokrył pola na Warmii, Mazurach, Kujawach, Pomorzu.

Niestety najbliższa noc będzie chłodniejsza na większym obszarze kraju. W poniedziałek o świcie mróz do -2 stopni na 2 metrach wystąpi na Podlasiu, północy Lubelskiego, północy, wschodzie, zachodzie i w centrum Mazowsza, północy Łódzkiego oraz na Kujawach i Warmii- przy gruncie do -5 stopni. Przygruntowe przymrozki do -2/-1 stopnia wystąpią na zachodzie i północy kraju ale tu nie powinno być na 2 metrach mniej jak 0/+2 stopnie.

Noc bez przymrozków upłynie na południe od Lublina, Radomia, Łodzi gdzie zobaczymy nie mniej jak +5 stopni przy pochmurnym niebie.

Niestety kolejna noc bezchmurna będzie już w całym kraju. Przy gruncie przymrozki mogą wystąpić wszędzie. Na wysokości 2 metrów mrozek chwyci na wschodzie kraju oraz lokalnie w centrum i na południu. Najchłodniej na wschodzie Mazowsza i południu Podlasia.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Fasolka szparagowa na rynku hurtowym w Broniszach
  2. Robert Telus

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności