reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
nds deszczownia nawaadnianie
reklama
baner neudosan
reklama
baner UPL
reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
nds deszczownia nawaadnianie
reklama
baner neudosan
reklama
baner UPL
reklama
reklama
RhizoVITAL
reklama
octavo marchew nasiona
Strona głównaAktualnościDostępność nawozów coraz mniejsza – Yara ogranicza produkcję w dwóch zakładach

Dostępność nawozów coraz mniejsza – Yara ogranicza produkcję w dwóch zakładach

Jeden z największych producentów nawozów na świecie – norweska firma Yara ogranicza produkcję amoniaku i mocznika we włoskich, a także francuskich zakładach. Co jest tego powodem? Oczywiście rosnące ceny gazu ziemnego…

W wyniku rekordowo wysokich cen gazu ziemnego w Europie, Yara tymczasowo ogranicza produkcję w swoich zakładach w Ferrarze (Włochy) i Le Havre (Francja). Obie instalacje mają łączną roczną zdolność produkcyjną 1 miliona ton amoniaku i 0,9 miliona ton mocznika.

reklama
Baner PORW 2025

Uwzględniając optymalizację i konserwację w innych zakładach produkcyjnych, oczekuje się, że do końca tego tygodnia europejska produkcja amoniaku i mocznika Yara będzie działać na poziomie około 45% zdolności produkcyjnych.

Yara będzie nadal monitorować sytuację i w miarę możliwości wykorzystywać swój globalny system produkcyjny, aby utrzymać zaopatrzenie klientów i zapewnić ciągłość łańcuchów dostaw żywności, ale w razie potrzeby będzie ograniczać produkcję ze względu na trudne warunki rynkowe.

Jak to wpłynie na już rekordowe i znacząco odstające od akceptowalnych norm, ceny nawozów? Z pewnością katastrofalnie. Ograniczenie produkcji o ponad połowę przez jednego z największych producentów nawozów może równać się z kolejnymi podwyżkami tego surowca na światowych rynkach. Kto za to zapłaci…

Mówiąc o cenach surowców należy również uwzględnić zakaz importu ropy i gazu z Rosji nałożony przez Stany Zjednoczone. Spowoduje on kolejne podwyżki na rynkach. Został wprowadzony we wtorek, 8 marca.

Dla Europy, Rosja jest znaczącym dostawcą. Rosyjski gaz zaspokaja około jedną trzecią zapotrzebowania Europy na to paliwo. Kraje regionu planują zmniejszyć zależność od rosyjskiego importu w tym roku o dwie trzecie.

Jedno jest pewne – na obniżki cen w najbliższym czasie nie ma co liczyć…

Źródło: PAP, yara.com

reklama
reklama
PNOS baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
reklama
Baner KUPS
Najpopularniejsze artykuły
Polecamy
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]