yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościDynamiczne zmiany cen warzyw we Włoszech

Dynamiczne zmiany cen warzyw we Włoszech

W ostatnim czasie możemy zaobserwować znaczne zmiany cen warzyw na rynkach hurtowych w wielu krajach. W dużym stopniu zmiany wywołane są wysokimi kosztami produkcji, ale nie tylko. Jak kształtują się ceny na włoskim rynku hurtowym? Serwis IFN przedstawia aktualną sytuację.

Mówiąc o pomidorach należy pamiętać, że ich ceny na rynkach światowych były w styczniu znacznie wyższe niż w latach poprzednich. Stawki za pomidory Datterino pochodzenia sycylijskiego na włoskim rynku kształtowały się w przedziale 3,30-3,50 euro za kilogram. Natomiast hiszpańskie pomidory Grappolo były w cenie 2,20 euro za kilogram. Warto tu wspomnieć, że Hiszpania jako jedna z nielicznych krajów nie odnotowała w styczniu wzrostów cen, jeśli chodzi o pomidory.

Jak podaje serwis IFN, dynamiczna sytuacja związana ze wzrostem cen dotyczy również kopru włoskiego, w tym przypadku pochodzącego z Włoch. Jego cena to 2,60/2,80 euro za kilogram. Cena hiszpańskiej papryki przedstawia się na poziomie 2 euro za kilogram. Z kolei bakłażan z Sycylii – 1,80 euro za kilogram. Natomiast cena włoskiego kalafiora kształtuje się w granicach 0,80 euro za kilogram. Możemy spotkać również karczocha pochodzącego z Egiptu w cenie 0,30/0,40 euro za główkę.

Jedynie cukinia, w odróżnieniu od pozostałych warzyw, musi liczyć się ze spadkiem cen. Na włoskim rynku hurtowym za cukinię ciemną, pochodzenia włoskiego należy zapłacić 1,60 euro za kilogram.

 

Źródło: italiafruit.net

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl