yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościDyniowy biznes w Wawrzeńczycach

Dyniowy biznes w Wawrzeńczycach

Od miesiąca można napawać się dyniowym pejzażem w małopolskim zagłębiu warzywniczym. Piżmowe, olbrzymie, ozdobne czy zwyczajne do wyboru do koloru. Daria Latała, mieszkanka Wawrzeńczyc, pasjonatka opowiada o tegorocznej uprawie dyni.

Wspólnie z rodzicami oraz bratem zajmują się uprawą dyni na łącznej powierzchni trzech hektarów. Blisko 60 odmian tego gatunku, to wynik tegorocznego trudnego sezonu wegetacyjnego, ponieważ wiele roślin nie przetrwało warunków stresowych i przepadło. W ubiegłym roku w przydomowym sklepiku państwa Latałów można było zapoznać się z „żywym katalogiem” blisko stu odmian dyni z całego świata.

Powiązane strony: Kiedy dynia jest dojrzała, Święto dyni w Małopolsce, Małopolskie Święto Dyni – czyli krótko o nawożeniu, Mycie dyni – przygotowanie do sprzedaży

Anna Wilczyńska

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl