yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDzień Otwarty Papryki

Dzień Otwarty Papryki

Organizatorzy Dnia Otwartego – firmy Syngenta i Yara Poland – przyzwyczaiły już podradomskich plantatorów do dużej porcji paprykowych nowości prezentowanej podczas spotkań z tego cyklu w minionych latach. Nie zawiedli również podczas tegorocznej, piątej edycji, która odbyła się 22 lipca w gospodarstwie Eweliny i Łukasza Jankowskich w miejscowości Dęba.  

Podczas spotkania można było obejrzeć większość najnowszych rozwiązań stosowanych w uprawie papryki: lekkie tunele szpalerowe firm Haygrove i Farmer oraz wysokie tunele pokryte podwójna pompowaną folią dostarczone przez ostatnią z wymienionych firm. Demonstrowano również działanie systemu fertygacji oraz innowacyjną uprawę papryki w matach kokosowych, dla której program nawożenia przygotował Wojciech Wojcieszek z firmy Yara Poland. Firma Syngenta zaprezentowała również nową odmianę czerwonej papryki typu blok – Abacara F1, jednak odmianową gwiazdą spotkania ponownie była Yecla F1. Plantatorzy chętnie zaglądali do tuneli sprawdzając jak ta wczesna i plenna, choć wymagająca odmiana radzi sobie w obiektach gospodarzy w tym sezonie.

Swoją ofertę prezentowali też współorganizatorzy spotkania: firmy Agrofim, Autopolmozbyt, Ceres, Farmer, Haygrove, Jiffy, Koppert, Krasoń, Grupa Mularski i Novarbo.

Więcej szczegółów na temat spotkania wkrótce na łamach czasopisma „Szklarnie Tunele Osłony

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Tekst i fot. A. Czerwińska-Nowak

 

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl