Dzień Otwarty Papryki

Uczestnicy spotkania paprykowego w miejscowości Dęba

Organizatorzy Dnia Otwartego – firmy Syngenta i Yara Poland – przyzwyczaiły już podradomskich plantatorów do dużej porcji paprykowych nowości prezentowanej podczas spotkań z tego cyklu w minionych latach. Nie zawiedli również podczas tegorocznej, piątej edycji, która odbyła się 22 lipca w gospodarstwie Eweliny i Łukasza Jankowskich w miejscowości Dęba.  

Podczas spotkania można było obejrzeć większość najnowszych rozwiązań stosowanych w uprawie papryki: lekkie tunele szpalerowe firm Haygrove i Farmer oraz wysokie tunele pokryte podwójna pompowaną folią dostarczone przez ostatnią z wymienionych firm. Demonstrowano również działanie systemu fertygacji oraz innowacyjną uprawę papryki w matach kokosowych, dla której program nawożenia przygotował Wojciech Wojcieszek z firmy Yara Poland. Firma Syngenta zaprezentowała również nową odmianę czerwonej papryki typu blok – Abacara F1, jednak odmianową gwiazdą spotkania ponownie była Yecla F1. Plantatorzy chętnie zaglądali do tuneli sprawdzając jak ta wczesna i plenna, choć wymagająca odmiana radzi sobie w obiektach gospodarzy w tym sezonie.

Swoją ofertę prezentowali też współorganizatorzy spotkania: firmy Agrofim, Autopolmozbyt, Ceres, Farmer, Haygrove, Jiffy, Koppert, Krasoń, Grupa Mularski i Novarbo.

Więcej szczegółów na temat spotkania wkrótce na łamach czasopisma „Szklarnie Tunele Osłony

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Tekst i fot. A. Czerwińska-Nowak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności